Verratti: Nëse Messi na bashkohet tek PSG, do të ishte një tjetër dhuratë nga futbolli për mua

Verratti: Nëse Messi na bashkohet tek PSG, do të ishte një tjetër dhuratë nga futbolli për mua

Kalimi i Leo Messit në PSG po vazhdon të flitet në Francë.

Tani është koha e Marco Verrattit që të flasë në lidhje për transferimin e mundshëm të Leo Messit tek Barça.

“Sigurisht që do të doja të luaja me Messin. Nëse pasojë topin për Messin dhe Neymar, atëherë duhet veç të shikojë. Do të ishte e mrekullueshme ta kisha në skuadër, do të ishte një dhuratë tjetër që futbolli do të më bënte “, tha lojtari, në një intervistë për Canal +.

Kështu Verratti bashkohet me Di Maria, Paredes dhe Neymar midis lojtarëve të skuadrës aktuale të PSG që ka folur për transferimin e mundshëm të argjentinasit në PSG.

Messi, duhet të theksohet se është në fund të kontratës së tij me Barcelona.

COMMENTS