Category: TEKNOLOGJI

1 2 3 31 10 / 304 POSTS
Anija kozmike kineze pa pilot hyn në orbitën e Marsit

Anija kozmike kineze pa pilot hyn në orbitën e Marsit

Anija kozmike pa pilot e Kinës hyri me sukses në orbitën e Marsit gjashtë muaj e gjysmë pasi u lëshua nga Toka të mërkurën, ka bërë të ditur Agjencia ...
Facebook me “dorë të hekurt”/ Do të bllokojë të gjithë ata që dezinformojnë për vaksinat anticovid

Facebook me “dorë të hekurt”/ Do të bllokojë të gjithë ata që dezinformojnë për vaksinat anticovid

Facebook njoftoi se i ka shtuar përpjekjet e tij për të ndaluar keqinformimin në lidhje me vaksinat kundër COVID-19. Kompania është angazhuar me f ...
Kina duket se ka bllokuar aplikacionin Clubhouse

Kina duket se ka bllokuar aplikacionin Clubhouse

Pas një periudhe të shkurtër miqësore, Kina duket se ka bllokuar aplikacionin e komunikimit me audio, Clubhouse, i njohur për stilin e funksionimit pë ...
Funksionon si buton sekret, si të aktivizoni logon e Apple tek celulari juaj

Funksionon si buton sekret, si të aktivizoni logon e Apple tek celulari juaj

A e dinit se logo e kompanisë Apple në telefonat smart nuk është vetëm pjesë e dizajnit por ka një funksion të fshehtë? Logo e mollës në pjesën e p ...
Telefoni i së ardhmes, pa porta ose butona dhe një ekran të lakuar në secilën anë

Telefoni i së ardhmes, pa porta ose butona dhe një ekran të lakuar në secilën anë

Kompania kineze Xiaomi ka zbuluar një telefon të ri koncept që nuk ka asnjë port. Asnjë fole kufjesh ose ndonjë formë e portës së karikimit t ...
NASA paralajmëron: Një asteroid po vjen drejt Tokës

NASA paralajmëron: Një asteroid po vjen drejt Tokës

NASA ka deklaruar se një asteroid është duke ardhur drejt Tokës. Objekti celestial i njohur si 2018VP1 besohet se do të vijë pranë planetit tonë në ...
Njihuni me veturën SUV më të shpejtë në botë – Bentley Bentayga Speed

Njihuni me veturën SUV më të shpejtë në botë – Bentley Bentayga Speed

Prodhuesi britanik i veturave luksoze, Bentley Motors, e ka përditësuar variantin sportiv të modelit Bentayga, duke sjellë ndryshime në stil të jashtë ...
Bashkohen bisedat në Instagram dhe Messenger

Bashkohen bisedat në Instagram dhe Messenger

Një përditësim i ri për rrjetin social Instagram sugjeron se pronari i saj, Facebook, ka nisur bashkimin e hapësirave për bisedime në këtë aplikacion ...
E keni instaluar TikTok në telefon? Ja çfarë ka kryer aplikacioni në fshehtësi

E keni instaluar TikTok në telefon? Ja çfarë ka kryer aplikacioni në fshehtësi

Aplikacioni kinez TikTok, i përdorur së tepërmi nga moshat e reja në mbarë botën, raportohet se ka shkelur politikat e Google, duke mbledhur të dhëna ...
Vjen një paralajmërim nga Instagram

Vjen një paralajmërim nga Instagram

Është bërë e ditur se “Instagram” ka paralajmëruar rregulla të reja. Rrjeti social, ndër më të rëndësishmit në botë, do të kërkojë kartën e identi ...
1 2 3 31 10 / 304 POSTS