Category: LAJME

1 2 3 1,658 10 / 16571 POSTS
Limaj: Është nder për Kuvendin të ketë deputetë pasardhësin e familjes se Ramadan Shabanit, Kajtazin

Limaj: Është nder për Kuvendin të ketë deputetë pasardhësin e familjes se Ramadan Shabanit, Kajtazin

Kajtaz Gashi është kandidat për deputetë nga radhët e Nismës Socialdemokrate. Ai mban numrin 40 në listën e çlirimtarëve. Kajtaz Gashi vie nga një ...
Nëse vini në Kosovë nga këto shtete s’keni nevojë për test PCR

Nëse vini në Kosovë nga këto shtete s’keni nevojë për test PCR

Janë vetëm pesë shtete evropiane, banorët e të cilave mund të hyjnë në Kosovë pa e poseduar një test PCR-Negativ dhe nuk kanë nevojë të vetëizolohen. ...
Emilija Rexhepi bën të ditur emrin e ambasadores në Izrael

Emilija Rexhepi bën të ditur emrin e ambasadores në Izrael

Kandidatja për deputete nga partia NDS, Emilija Rexhepi, gjatë mbrëmjes së djeshme ka qenë e ftuar në ‘Debat Pernime’, ku edhe ka treguar emrin e amba ...
Sot dita e fundit e fushatës zgjedhore në Kosovë

Sot dita e fundit e fushatës zgjedhore në Kosovë

Sot në mesnatë mbyllet fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Partitë politike deri në mesnatë duhet të përmbyllin pë ...
“Komplet një karikator është zbrazë mbi veturën time”, Veliu tregon rastin kur u sulmua me armë

“Komplet një karikator është zbrazë mbi veturën time”, Veliu tregon rastin kur u sulmua me armë

Kandidati për deputet i LDK’së, Agim Veliu tregon për rastin kur u qëllua me plumba, ku thotë se kjo është bërë nga kundërshtarët politikë. Ai thot ...
Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti

Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur pas një tubimi që u ndalua në Viti, pasi atje ua mbyllën dyert e shkollës dhe ...
Parashikimi i Agim Veliut për rezultatin e zgjedhjeve, VV’ja merr vetëm 27 deputetë

Parashikimi i Agim Veliut për rezultatin e zgjedhjeve, VV’ja merr vetëm 27 deputetë

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka bërë parashikimin për rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit. Veliu thotë se LDK në këto zgjedhje do të merr 31 ...
Hoxhaj: PDK-ja do të dalë e para, s’ka pasur përkrahje të tillë që nga 2007-a

Hoxhaj: PDK-ja do të dalë e para, s’ka pasur përkrahje të tillë që nga 2007-a

Enver Hoxhaj, kandidat i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, ka thënë se kjo parti do të dalë e para në zgjedhjet e 14 shkurtit. Sipas ti ...
Reçica dhe Krasniqi: NISMA në këto zgjedheje nuk ka dilema për pragun zgjedhor

Reçica dhe Krasniqi: NISMA në këto zgjedheje nuk ka dilema për pragun zgjedhor

Sonte në emisionit Analizë zgjedhore të RTK-së është analizuar programi zgjedhor i NISMËS Socialdemokrate. Përfaqësuesit e këtij subjekti Mevludin ...
Limaj i pandalshëm, vetëm sot mobilizoi 10 degë të Nismës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Limaj i pandalshëm, vetëm sot mobilizoi 10 degë të Nismës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj vetëm gjatë ditës së sotme ka vizituar 10 degë të Nismës anekënd vendit. Krejt këto takime, kreu i ...
1 2 3 1,658 10 / 16571 POSTS