Category: LAJM KRYESOR

1 3 4 5 6 7 451 50 / 4503 POSTS
Kurti në Pejë: Kjo fushatë paralajmëron pranverën e vitit 2021

Kurti në Pejë: Kjo fushatë paralajmëron pranverën e vitit 2021

Lëvizja Vetëvendosje ka hapur sot fushatën zgjedhore në qytetin e Pejës, ku lideri i këtij subjekti Albin Kurti paralajmëroi fitore në zgjedhjet e ...
Albin Kurtitn e përzënë qytetarët e Skenderajit me brohoritje “UÇK, UÇK…”

Albin Kurtitn e përzënë qytetarët e Skenderajit me brohoritje “UÇK, UÇK…”

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shkuar për fushatë në komunën e Skenderajt. Atje është parë nën mbrojtjen e Njësisë Speciale të Ko ...
Amerikanët për njohjen Izrael – Kosovë: Kur partnerët tanë janë bashkë, SHBA’ja është më e fortë

Amerikanët për njohjen Izrael – Kosovë: Kur partnerët tanë janë bashkë, SHBA’ja është më e fortë

Ambasada amerikane në Prishtinë i është gëzuar zyrtarizimit të njohjes reciproke mes Kosovës dhe Izrealit. Kosova dhe Izreali kanë zyrtarizuar sot ...
KQZ refuzon rreth 30 mijë aplikacione për votim nga diaspora

KQZ refuzon rreth 30 mijë aplikacione për votim nga diaspora

KQZ’ja ka bërë të ditur se ka pranuar një raport jopërfundimtar nga shërbimi votues lidhur me periudhën e aplikimit për t’u regjistruar si votues jash ...
Për çfarë u pyet nga Specialja i ftuari nga Shqipëria Adem Shehu, dalin detaje nga intervistimi

Për çfarë u pyet nga Specialja i ftuari nga Shqipëria Adem Shehu, dalin detaje nga intervistimi

Për çfarë u pyet nga Specialja i ftuari nga Shqipëria Adem Shehu. Prokurorët specialë të Hagës, pas ngritjes të aktakuzës ndaj kupolës drejtuese të ...
Viola von Cramon i kundërpërgjigjet Haradinajt: Ideja e bashkimit kombëtar nuk zgjidh problemet e Kosovës

Viola von Cramon i kundërpërgjigjet Haradinajt: Ideja e bashkimit kombëtar nuk zgjidh problemet e Kosovës

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se është qasje e gabuar për Kosovën nëse mendon se do i zgjidh problemet e ...
Instituti i adresohet popullit pas ardhjes së variantit të ri në Kosovë: Qëndroni në shtëpi

Instituti i adresohet popullit pas ardhjes së variantit të ri në Kosovë: Qëndroni në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik u ka bërë thirrje qytetarëve që të zbatojnë masat e përgjithshme për tu mbrojtur nga pandemia COVID-19. Nga k ...
Gazeta më e madhe izraelite zbulon përpjekjet e Vuçiqit për ta parandaluar njohjen e Kosovës nga Izraeli

Gazeta më e madhe izraelite zbulon përpjekjet e Vuçiqit për ta parandaluar njohjen e Kosovës nga Izraeli

E përditshmja izraelite, The Jerusalem Post ka konfirmuar se të hënën Kosova dhe Izraeli do t’i vendosin edhe zyrtarisht marrëdhëniet diplomatike, tek ...
Gjashtë të vdekur dhe 287 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Gjashtë të vdekur dhe 287 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar sot (diel) se gjatë 24 orëve të fundt 6 persona kanë vdekur dhe janë regjist ...
Konfirmohet infektimi për herë të dytë me koronavirus te disa pacientë në Kosovë

Konfirmohet infektimi për herë të dytë me koronavirus te disa pacientë në Kosovë

Në Klinikën Infektive në QKUK janë paraqitur për trajtim raste që kanë rezultuar për herë të dytë me Coronavirus, ka konfirmuar drejtoresha e kësaj Kl ...
1 3 4 5 6 7 451 50 / 4503 POSTS