Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 4 5 6 451 40 / 4503 POSTS
Pas njohjes së Izraelit, hyn në fuqi marrëveshja për investime amerikane në Kosovë

Pas njohjes së Izraelit, hyn në fuqi marrëveshja për investime amerikane në Kosovë

Përveç njohjes nga Izraeli dhe vendosjes së raporteve diplomatike me këtë shtet, Kosovës i ka ardhur edhe një lajm i mirë nga Shtetet e Bashkuara të A ...
Skandaloze: Prostitucion e rrahje, shpërthen në akuza 25-vjeçari kundër Kikës

Skandaloze: Prostitucion e rrahje, shpërthen në akuza 25-vjeçari kundër Kikës

Qëndrim Pllana, që është bërë i njohur nga reality show “Its my love” ka zgjedhur që heshtjen e tij ta thyejë duke folur për një rast që pretendon se ...
Pesë të vdekur dhe 286 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Pesë të vdekur dhe 286 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Instituti Kombëtar i shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dh ...
A e njihni këtë person, policia kërkon ndihmën tuaj

A e njihni këtë person, policia kërkon ndihmën tuaj

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdh ...
Ambasada britanike publikon fotografitë e partive që po shkelin masat

Ambasada britanike publikon fotografitë e partive që po shkelin masat

Ambasada britanike në Kosovë ka kritikuar partitë politike në Kosovë për tubimet që po i mbajnë, përkundër rrezikut nga shpërndarja e virusit. Ambasad ...
Policia ia thyen tre brinjë një qytetari duke e rrahur sepse hyri në të kuqen

Policia ia thyen tre brinjë një qytetari duke e rrahur sepse hyri në të kuqen

Një qytetar në Gjakovë ka përfunduar në spital për shkak se ndaj tij është përdorur dhunë nga policia. Arsyetimi për këtë rrahje ishte se ai nuk u bin ...
Dita e parë e fushatës zgjedhore – subjektet politike me premtime të mëdha para qytetarëve

Dita e parë e fushatës zgjedhore – subjektet politike me premtime të mëdha para qytetarëve

Fushata për zgjedhjet e parakohshme 2021 në Republikën e Kosovës, ka filluar ditën e mërkurë (3 shkurt) dhe do të vazhdojë deri më 12 shkurt. Subje ...
Udhëheqësi i “Plisave” qëllohet me katër plumba në Prishtinë

Udhëheqësi i “Plisave” qëllohet me katër plumba në Prishtinë

Është plagosur në Prishtinë kryetari i tifo-grupit të njohur “Plisat”, Rinor Grajqevci, shkruan Gazeta Metro. Rinor Grajqevci është plagosur pa ...
Reagim nga Palestina, i kërkon Kosovës anulimin e vendimit për Ambasadën në Jerusalem

Reagim nga Palestina, i kërkon Kosovës anulimin e vendimit për Ambasadën në Jerusalem

Kosova dhe Izreali kanë shënuar një datë të re historike duke njohur pavarësinë e vendit dhe duke u bërë kështu një vend me popullsi myslimane që hap ...
Në kohë fushate, ministria e Zemajt hap konkurs për 210 vende pune

Në kohë fushate, ministria e Zemajt hap konkurs për 210 vende pune

Ministria e Shëndetësisë ka hapur konkurs për 210 vende pune. Përmes këtij konkursi kanë mundësi të punësohen mjekë specialistë ose mjekë të për ...
1 2 3 4 5 6 451 40 / 4503 POSTS