Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 4 5 451 30 / 4502 POSTS
Gjyqi në Senat ndaj ish-Presidentit Trump, kundërshtarët dhe mbrojtësit e tij

Gjyqi në Senat ndaj ish-Presidentit Trump, kundërshtarët dhe mbrojtësit e tij

Demokratët dhe republikanët po paraqesin strategjitë e tyre para fillimit të martën të gjykimit për herë të dytë në Senat të ish-Presidentit Donald Tr ...
Vuçiqi s’mund ta fsheh mllefin pas letrës së Bidenit: Duan poshtërim të plotë të Serbisë

Vuçiqi s’mund ta fsheh mllefin pas letrës së Bidenit: Duan poshtërim të plotë të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është “i vogël për të qenë në gjendje të kundërshtojë të gjithë”, por tha se s’lejon “poshtërimin dhe s ...
Biden i shkruan letër Vuçiqit, i kërkon dialog për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Biden i shkruan letër Vuçiqit, i kërkon dialog për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka kërkuar zyrtarisht presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që shteti që ai udhëheq t ...
649 sirianë kanë hyrë ilegalisht në Kosovë gjatë 2020-ës

649 sirianë kanë hyrë ilegalisht në Kosovë gjatë 2020-ës

Rritet numri i azilkërkuesve në Kosovë, 649 sirianë hynë në mënyrë ilegale. Më shumë se 1 mijë e 409 persona, shumica prej tyre nga Siria, gjatë vi ...
Mikrobiologu Raka tregon se kur do të normalizohet situata pas marrjes së vaksinës anti-Covid

Mikrobiologu Raka tregon se kur do të normalizohet situata pas marrjes së vaksinës anti-Covid

Kujdes të shtuar të qytetarëve nga COVID-19, sidomos në fushatë zgjedhore kërkoi edhe mikrobiologu prof.dr.Lul Raka. Ai vlerësoi se varianti i ...
Pandemia në Kosovë/ 321 raste të reja me COVID e 1 i vdekur në 24 orë

Pandemia në Kosovë/ 321 raste të reja me COVID e 1 i vdekur në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 321 raste pozitive me COVID. Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS Co ...
Gjyqi në Hagë, shkon në Apel kërkesa për lirimin e ish komandantëve të UÇK-së

Gjyqi në Hagë, shkon në Apel kërkesa për lirimin e ish komandantëve të UÇK-së

Ditë më parë Gjyqtari i Procedurës Paraprake në kuadër të Dhomave të Specializuara, Nicolla Goillou, kishte refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Hashim Th ...
Hoti për Vetëvendosjen: Nuk do t’ia japim shansin më që të udhëheqin

Hoti për Vetëvendosjen: Nuk do t’ia japim shansin më që të udhëheqin

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, para qytetarëve të Suharekës, tregoi disa nga planet e tij në rast se zgjidhet kryeministër më 14 shkurt, në di ...
Ambasadori i Izraelit në Maqedoninë e Veriut: Serbia nuk është aspak e lumtur që njohëm Kosovën

Ambasadori i Izraelit në Maqedoninë e Veriut: Serbia nuk është aspak e lumtur që njohëm Kosovën

Kreu i Departamentit për Ballkan në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, Dan Orian, derisa ka folur lidhur me marrëdhëniet e Israelit me shtetet e Ballka ...
Pas njohjes së Izraelit, hyn në fuqi marrëveshja për investime amerikane në Kosovë

Pas njohjes së Izraelit, hyn në fuqi marrëveshja për investime amerikane në Kosovë

Përveç njohjes nga Izraeli dhe vendosjes së raporteve diplomatike me këtë shtet, Kosovës i ka ardhur edhe një lajm i mirë nga Shtetet e Bashkuara të A ...
1 2 3 4 5 451 30 / 4502 POSTS