Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 4 451 20 / 4502 POSTS
Haki Abazin e përzënë nga një lokal në Drenicë

Haki Abazin e përzënë nga një lokal në Drenicë

Kandidati për deputet i VV’së, Haki Abazi, është filmuar nga disa qytetarë në Komoran të Drenasit derisa ish-zëvendëskryeministri ishte në lokal, ...
Vulini reagon pasi Shaip Kamberi foli shqip mes parlamentit të Serbisë

Vulini reagon pasi Shaip Kamberi foli shqip mes parlamentit të Serbisë

Ministri i Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin, ka reaguar pasi përfaqësuesi i shqiptarëve në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka mbajtur një fjali ...
Hoti: Qytetarët do t’ua tregojnë vendin atyre që kundërshtuan pavarësinë në vitin 2006

Hoti: Qytetarët do t’ua tregojnë vendin atyre që kundërshtuan pavarësinë në vitin 2006

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, tha të mërkurën, në tubimin elektoral në Hajvali të Prishtinës, se ditën e diele më 14 shkurt, qyt ...
Ndryshimi që Vetëvendosje solli në Podujevë, Kryetari komunës rrah qytetarin boksa

Ndryshimi që Vetëvendosje solli në Podujevë, Kryetari komunës rrah qytetarin boksa

Dje në Stacionin Policor të Podujevës një qytetar e ka denoncuar kryetarin e Komunës, Shpejtim Bulliqin, për sulm verbal e fizik. Policia e Prok ...
Kurti sot 14 vjet, një vit para 17 shkurtit 2008: Pavarësia ka me mbetë veç andërr

Kurti sot 14 vjet, një vit para 17 shkurtit 2008: Pavarësia ka me mbetë veç andërr

Albin Kurti po synon të vijë sërish në postin e kryeministrit të Kosovës, duke i lënë në të kaluarën shumë prej qëndrimeve të tij. 14 vjet më parë, më ...
Hoti akuzon Kurtin se e ndaloi aksionin e Policisë në Karaçevë

Hoti akuzon Kurtin se e ndaloi aksionin e Policisë në Karaçevë

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti ka folur për aksionin e Policisë në Karaçevë që ishte zhvilluar para disa muajsh. Ai ka akuzuar ...
Si do të votojnë rreth 7000 raste aktive me Covid-19?

Si do të votojnë rreth 7000 raste aktive me Covid-19?

104 ekipe mobile do të angazhohen në të gjithë Kosovën në ditën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Edhe 290 raste pozitive me covid-19 u shënuan në 2 ...
“Kurti po përkrahet nga Zhizheku, njeriu që përmes mbështetjes së Trump’it kërkoi kaos në shoqërinë amerikane”

“Kurti po përkrahet nga Zhizheku, njeriu që përmes mbështetjes së Trump’it kërkoi kaos në shoqërinë amerikane”

Avokati Dastid Pallaska e ka konsideruar kundërthënëse përkrahjen e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, nga filozofi slloven me orientim ide ...
6 mijë e 693 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

6 mijë e 693 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Nga marsi i 2020-ës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 numri i të infektuarve me këtë virus ka shkuar në 62 mijë e 258. Sipas ...
3 të vdekur 290 raste të reja dhe 189 të shëruar nga COVID-19

3 të vdekur 290 raste të reja dhe 189 të shëruar nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 3 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 290 raste ...
1 2 3 4 451 20 / 4502 POSTS