Category: LAJM KRYESOR

1 2 3 451 10 / 4503 POSTS
Aktakuzë për terrorizëm ndaj një personi në Prishtinë

Aktakuzë për terrorizëm ndaj një personi në Prishtinë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur një aktakuzë kundër personit me iniciale H.H., nën dyshimin për pjesëmarrje në terrorizëm. Sipas një komun ...
Sot dita e fundit e fushatës zgjedhore në Kosovë

Sot dita e fundit e fushatës zgjedhore në Kosovë

Sot në mesnatë mbyllet fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Partitë politike deri në mesnatë duhet të përmbyllin pë ...
Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti

Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur pas një tubimi që u ndalua në Viti, pasi atje ua mbyllën dyert e shkollës dhe ...
Parashikimi i Agim Veliut për rezultatin e zgjedhjeve, VV’ja merr vetëm 27 deputetë

Parashikimi i Agim Veliut për rezultatin e zgjedhjeve, VV’ja merr vetëm 27 deputetë

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka bërë parashikimin për rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit. Veliu thotë se LDK në këto zgjedhje do të merr 31 ...
A bleu Vjosa Osmani shtëpi në “Marigona Hill”, aty ku çmimi shkon mbi 500 mijë euro?

A bleu Vjosa Osmani shtëpi në “Marigona Hill”, aty ku çmimi shkon mbi 500 mijë euro?

Vjosa Osmanit po i përmendet blerja e shtëpisë në lagjen “Marigona Hill”, që llogaritet si më e shtrenjta në kryeqytet. Aty ku jetojnë pasanikët dhe a ...
Këto janë të gjitha masat e reja anti-Covid

Këto janë të gjitha masat e reja anti-Covid

Qeveria në detyrë ka miratuar sot masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19, raporton Express. Me masat e reja, është hequr ora policor ...
Dalin rezultatet për mbi 2 mijë mostra

Dalin rezultatet për mbi 2 mijë mostra

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar dy raste të vdekjes dhe 344 raste të reja me COVID-19, r ...
PZAP ka shqiptuar gjoba ndaj subjekteve politike në shumë prej 43,700.00 euro

PZAP ka shqiptuar gjoba ndaj subjekteve politike në shumë prej 43,700.00 euro

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP-i, në seancën e mbajtur sot ka shqyrtuar dhe vendosur lidhur me 11 ankesa që kanë të bëjnë me fushat ...
Albin Kurti sulmon lagjet e shtrenjta të Prishtinës, por aty kanë shtëpi bashkëpunëtorët e ngushtë të tij – ja emrat

Albin Kurti sulmon lagjet e shtrenjta të Prishtinës, por aty kanë shtëpi bashkëpunëtorët e ngushtë të tij – ja emrat

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kritikën e tij të vazhdueshme kundër pushteteve ndaj të cilave ka qenë opozitë, e ka bërë duke ua përmend ...
“Biden e ngriti çështjen e Kosovës në bisedën e parë me Merkelin, është për t’u habitur”

“Biden e ngriti çështjen e Kosovës në bisedën e parë me Merkelin, është për t’u habitur”

Profesori në Fakultetin e Shkencave Politike në Beograd, Ivo Viskoviq ka thënë se është befasuese që presidenti i SHBA-së, Joseph Biden e ka ngritur ç ...
1 2 3 451 10 / 4503 POSTS