Category: KURIOZITETE

1 53 54 55 56 550 / 555 POSTS
Hëna e Përgjakur e 2019-ës, mund të jetë tregues i fundit të botës

Hëna e Përgjakur e 2019-ës, mund të jetë tregues i fundit të botës

Hëna e Përgjakur do të dominojë mbi qiell këtë muaj, duke shkaktuar frikë në shumë teoricienë të konspiracionit. Hëna shumë shpejt do të zhvendos ...
Shkencëtarët po prodhojnë domate djegëse

Shkencëtarët po prodhojnë domate djegëse

Domatet mund të modifikohen gjenetikisht për të prodhuar varietete me spec djegës. Shkencëtarët besojnë se është e mundur të merren gjenet e do ...
Vajzës 12-vjeçare i kërkohet që të ndihmonte në lindjen e vëllaut, pasi gjërat nuk shkuan sipas planit

Vajzës 12-vjeçare i kërkohet që të ndihmonte në lindjen e vëllaut, pasi gjërat nuk shkuan sipas planit

Kur vajza Jadee 12-vjeçar hyri në dhomën e lindjes, ajo kishte frikë se do të humbiste lindjen e vëllait të saj. Siç i shpjegoi WS News Now : “Un ...
Ushtritë më të fuqishme në botë, SHBA-ja prin bindshëm

Ushtritë më të fuqishme në botë, SHBA-ja prin bindshëm

Derisa bota është duke u përballur me sulme terroriste dhe formimin e organizatave të ndryshme terroriste, vendet e fuqishme të botës kanë rritur shpe ...
Objekti misterioz mbi Karolinën e Jugut ndez spekulimet e UFO-ve

Objekti misterioz mbi Karolinën e Jugut ndez spekulimet e UFO-ve

Një objekt misterioz i paidentifikuar fluturues ishte zbuluar gjatë ishullit Kiawah të Karolinës së Jugut gjatë festës së Krishtlindjeve, duke nxitur ...
Si të përforconi sinjalin e WiFi-së me një truk të thjeshtë

Si të përforconi sinjalin e WiFi-së me një truk të thjeshtë

Shpesh na ndodh të humbim sinjalin kur jemi të lidhur me WiFi. Nëse kjo gjë na ndodh derisa jemi duke bërë diçka të rëndësishme, atëherë acarohemi me ...
Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

Trend që mori jehonë vitin që shkoi ishte zgjatja e qerpikëve, por edhe rimodelimi i vetullave. Sigurisht që me këtë trend sytë e grave dukeshin ...
Lani fytyrën me këtë dhe thuani lamtumirë rrudhave dhe puçrave

Lani fytyrën me këtë dhe thuani lamtumirë rrudhave dhe puçrave

Në një periudhë të jetës sonë, të gjithë ne do të ballafaqohemi me probleme të lëkurës. Megjithatë, shumë prej nesh ndahet i dëshpëruar me trajti ...
Netflix i nënshtrohet censurës saudite

Netflix i nënshtrohet censurës saudite

Platforma transmetuese digjitale “Netflix” ka hequr nga shërbimi i saj në Arabinë Saudite një episod të një shfaqjeje satirike gjatë së cilit kritikoh ...
Zbulohet misteri prapa shkronjës “X” në pëllëmbën e dorës suaj

Zbulohet misteri prapa shkronjës “X” në pëllëmbën e dorës suaj

Kiromancia është arti i leximit dhe më pas paragjykimit e interpretimit të linjave dhe shenjave të ndryshme që janë në pëllëmbët e duarve. Ky llo ...
1 53 54 55 56 550 / 555 POSTS