Category: KURIOZITETE

1 2 3 56 10 / 555 POSTS
Ky ilaç ul vdekjet nga COVID-19

Ky ilaç ul vdekjet nga COVID-19

Një ilaç i përdorur për të trajtuar artritin reumatoid mund të ndihmojë në parandalimin e një në 25 vdekjeve midis pacientëve të pranuar në spital me ...
Kur francezët ndërtonin një “Paris të rremë”, për të ngatërruar aviatorët gjermanë

Kur francezët ndërtonin një “Paris të rremë”, për të ngatërruar aviatorët gjermanë

Ishte viti 1917, kulmi i Luftës së Parë Botërore, dhe populli i Parisit ishte tmerruar nga sulmet me bomba të avionëve bombardues gjermanë “Gotha” dhe ...
3 Rregullat e arta të marrëdhënieve seksuale

3 Rregullat e arta të marrëdhënieve seksuale

Që çdo gjë të funksionojë më së miri, ndiqni këto rregulla. 1. Një jetë e shëndetshme seksuale varet nga ushqimi i mirë. Funksioni i mirë nervor, n ...
A mund të dashurojmë dy persona në të njëjtë kohë?

A mund të dashurojmë dy persona në të njëjtë kohë?

Sigurisht që në jetë ka shumë gjëra më të rënda sesa ta gjesh veten në një trekëndësh dashurie, por provoni t’ia thoni këtë dikujt që ka “ngecur” në n ...
Ja cfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk bëni dush për dy ditë

Ja cfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk bëni dush për dy ditë

Bërja e dushit tashmë është kthyer në zakon që respektohet nga të gjithë, por ndonjëherë mund të ndodhë që për shkak të mungesës së kohës të kalojmë e ...
Ekspertët japin alarmin për sëmundjen e rrallë që po prek fëmijët: Shfaqet pas Covid-it

Ekspertët japin alarmin për sëmundjen e rrallë që po prek fëmijët: Shfaqet pas Covid-it

Mediat britanike shkruajnë se deri në 100 fëmijë në javë po shtrohen në spital me një sëmundje të rrallë që mund të shfaqet disa javë pas COVID-19, du ...
Si të largoni stresin pa nevojën e medikamenteve

Si të largoni stresin pa nevojën e medikamenteve

Stresi është kthyer në një pjesë të jetës sonë të përditshme, dhe nëse nuk e keni kuptuar deri me tani, ekziston një mënyrë natyrale që mund ta lehtës ...
Nëse e keni kaluar Covid-19, ja çfarë duhet të dini për vaksinat, variantet e reja dhe mundësinë për tu riinfektuar

Nëse e keni kaluar Covid-19, ja çfarë duhet të dini për vaksinat, variantet e reja dhe mundësinë për tu riinfektuar

Ju që po e lexoni këtë lajm mund të jeni një mes mbi 105 milionë njerëzve në botë që janë infektuar me Covid-19 dhe kur bëhet fjalë për vaksinat anti- ...
Virusi vdekjeprurës spanjoll, çka duhet të mësojë bota nga atëherë në valën e dytë të koronavirusit

Virusi vdekjeprurës spanjoll, çka duhet të mësojë bota nga atëherë në valën e dytë të koronavirusit

Në valën vdekjeprurëse të pandemisë së gripit të vitit 1918, miliona njerëz ishin të dënuar sepse nuk dinin se çfarë dimë tani për mënyrën e përhapjes ...
Derisa bota po pret vaksinën, 14-vjeçarja nga Teksasi thotë se e ka një zgjidhje

Derisa bota po pret vaksinën, 14-vjeçarja nga Teksasi thotë se e ka një zgjidhje

Derisa shkencëtarët në mbarë botën janë në garë për të gjetur ilaçin kundër coronavirusit, një adoleshente Anika Chebrolu, 14-vjeçe nga Frisco në Teks ...
1 2 3 56 10 / 555 POSTS