Zbulohet klauzola e Neymar

Zbulohet klauzola e Neymar

Neymar është shumë pran largimit nga PSG-ja.
Neymar në këta muajt e fundit është duke e kërkuar largimin nga PSG-ja, pasi dëshiron të rikthehet në Spanjë.

Braziliani ka një klauzolë lirimi në kontratë, mirëpo nuk është e lartë siç mendohej, përcjell “lajmi.net” nga ‘AS’.

Sipas mediumit spanjoll, klauzola e Neymar është 160 milionë euro, ndërsa Real Madrid dhe Barcelona janë të interesuara për të.

Braziliani është bërë cak i dy skuadrave spanjolle, ndërsa në garë mendohet të jetë edhe Manchester City. /Lajmi.net/

 

COMMENTS