Ylli i Interit e paralajmëron Tottenhamin

Ylli i Interit e paralajmëron Tottenhamin

Stefan de Vrij paralajmëron Tottenhamin se Inter “nuk do të shkojnë atje me idenë e barazimit” në ndeshjen e tyre të rëndësishme të Ligës së Kampionëve.

Interi dëshiron të kualifikohet për të raundin e 1/16-të nëse ata shmangin humbjen në ‘Wembley’.

Stefan de Vrij ka deklaruar se ata nuk do të luajnë për një pikë, por për ta siguruar kualifikimin

“Ne jemi mirë, një gjë është e mjaftueshme,” tha De Vrij për SportMediaset, përcjell “lajmi.net”.

“Por ne nuk do të shkojmë atje me idenë e barazimit. Ne duam të fitojmë, ky është qëllimi për çdo lojë.

“Në dhomën e veshjes ne fokusohemi në ndeshjen e ardhshme dhe dy ndeshjet me Barcelonën na mësuan shumë sepse janë një nga ekipet më të mira në botë.

“Ne prisnim ndeshje si ato, ne i njohim ata, ata janë shumë të fortë, por është mirë të luash kundër ekipeve të tilla për të kuptuar se çfarë është niveli juaj”, ka përfunduar anëtari i Interit. /Lajmi.net/

 

COMMENTS