Vdes 12 vjeçarja në QKUK pasi u shkel nga traktori

Vdes 12 vjeçarja në QKUK pasi u shkel nga traktori

Një vajzë rreth moshës 12 vjeçare ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pas lëndimeve që kishte marrë në një aksident. Në QKUK kanë treguar se vikamën e kishte shkalur traktori pak orë më parë.

“Viktimën e ka shkel traktori pak orë më parë dhe aksidenti ka ndodhur në një fshat të Lipjanit”, kanë treguar në QKUK.

Sipas mjekëve të QKUK 12 vjecarja kishte arritur në emergjencë pa shenja jetë.

“ Tek ne ka ardhur pa shenja jeta. Ka qenë e lënduar rëndë dhe nuk ka mundur tu mbijetoi plagëve që ka marrë”.

Në QKUK thonë se tashmë trupi i viktimës është dërguar në obduksion për të veteretuar shkakqen e vdekjës.

 

COMMENTS