UFC 241-rikthehet Nate Diaz pas 3 viteve

UFC 241-rikthehet Nate Diaz pas 3 viteve

UFC 241 njëri nga eventet më të mira të UFC-së për vitin 2019,ku ndeshjet do zhvillohen sonte në arenën e  Honda Center Anaheim, California.

Në ndeshjen kryesore revanshi mes Daniel Cormier dhe kroatit Stipe Miocic do ndeshen për titullin e peshave të rënda,të cilin Cormier e mori nga Miocic duke e nokautuar në rundin e parë, transmeton Lajm.net

Nate Diaz i cili rikthehet pas 3 viteve për tu përballur me një kundërshtar shumë të vështirë si Anthony Pettis,e poashtu vlen të përmendet edhe përballja e peshave të mesme Yoel Romero kundër Paul Costa.Lajm.net

 

 

 

COMMENTS