Tag: VV

Thaçi nuk e ftoi Isa Mustafën dhe Albin Kurtin në ceremoninë e Çlirimit

Thaçi nuk e ftoi Isa Mustafën dhe Albin Kurtin në ceremoninë e Çlirimit

Në LDK thonë se Presidenti Hashim Thaçi nuk e ka ftuar kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën në ceremoninë e çlirimit, ku morën pjesë Bill Clinton, Madelei ...
Selimi: Për UÇK’në janë dy të vërteta

Selimi: Për UÇK’në janë dy të vërteta

“Mbi luftën, UÇK-në dhe zhvillimet që pasuan” ka qenë tema e tribunës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, me ...
Aliu thotë se PSD në fund nuk do t’i jap votat për rrëzimin e Qeverisë

Aliu thotë se PSD në fund nuk do t’i jap votat për rrëzimin e Qeverisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se e mira e takimit të Isa Mustafës me Shpend Ahmetin është se do ta demaskojë edhe një ...
Albin Kurti shfaqet në publik pas një pauze për shkak të sëmundjes

Albin Kurti shfaqet në publik pas një pauze për shkak të sëmundjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është shfaqur sot për herë të parë në publik pas një pauze disa javëshe si pasojë e problemeve shëndetëso ...
LDK e VV insistojnë në zgjedhje

LDK e VV insistojnë në zgjedhje

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti mendon se këto institucione, përfshi edhe Kuvendin, duhet të shpërbëhen dhe vendi të shkojë në zgj ...
Vetëvendosje nuk e ndërron qëndrimin për dialogun

Vetëvendosje nuk e ndërron qëndrimin për dialogun

Rexhep Selimi ka bërë të ditur që Vetëvendosje e mban qëndrimin e njejtë karsi dialogut pa marrë parasysh thirrjet e ndërkombëtërëve për unifikim. Në ...
Kurti për PSD-në: Kushdo që po del prej VV-së po përfundon në prehrin e PDK-së

Kurti për PSD-në: Kushdo që po del prej VV-së po përfundon në prehrin e PDK-së

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për mesazhet e publikuara në media të deputetëve të PSD-së me pjesëtarë të koalicionit qeverisë ...
Konjufca: Kështu duhet të veprojmë, nëse duam ta shpëtojmë Kosovën

Konjufca: Kështu duhet të veprojmë, nëse duam ta shpëtojmë Kosovën

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka folur për mundësinë e arritjes së një marrëveshjeje përfundimtare mes Kosovë ...
8 / 8 POSTS