Tag: VV

1 2 3 10 / 29 POSTS
Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti

Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur pas një tubimi që u ndalua në Viti, pasi atje ua mbyllën dyert e shkollës dhe ...
Parashikimi i Agim Veliut për rezultatin e zgjedhjeve, VV’ja merr vetëm 27 deputetë

Parashikimi i Agim Veliut për rezultatin e zgjedhjeve, VV’ja merr vetëm 27 deputetë

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka bërë parashikimin për rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit. Veliu thotë se LDK në këto zgjedhje do të merr 31 ...
Molliqaj: Vjosa Osmani nuk është e rëndësishme për Albin Kurtin, ajo është veç e dobishme

Molliqaj: Vjosa Osmani nuk është e rëndësishme për Albin Kurtin, ajo është veç e dobishme

Lideri i PSD’së, Dardan Molliqaj, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se numri dy në listën e kandidatëve për deputetë të VV’së, Vjosa Osmani, n ...
“Kurti dhe Osmani jetojnë me popullin” — Haradinaj: Osmani s’ka shumë kohë që bleu shtëpi në Marigonë

“Kurti dhe Osmani jetojnë me popullin” — Haradinaj: Osmani s’ka shumë kohë që bleu shtëpi në Marigonë

Kandidati për deputet nga radhët e AAK’së, Daut Haradinaj, ia ka përmendur numrit dy në listën e VV’së për deputetë, Vjosa Osmanit, shtëpinë e saj, që ...
Hamza për Vetëvendosjen: Jo që e kapin, por ata e plasin shtetin

Hamza për Vetëvendosjen: Jo që e kapin, por ata e plasin shtetin

Kandidati i PDK-së për deputet, Bedri Hamza, është shprehur se qasja e Lëvizjes Vetëvendosje sa i përket asaj që deklarojnë për çkapje të shtetit ësht ...
Hoxhaj: PDK-ja është e njohura, VV-ja e panjohura dhe e rrezikshmja

Hoxhaj: PDK-ja është e njohura, VV-ja e panjohura dhe e rrezikshmja

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Enver Hoxhaj, tha se PDK-ja është subjekti i vetëm që e ka të qartë se si do të qeverisë ...
Hoti: Qytetarët do t’ua tregojnë vendin atyre që kundërshtuan pavarësinë në vitin 2006

Hoti: Qytetarët do t’ua tregojnë vendin atyre që kundërshtuan pavarësinë në vitin 2006

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, tha të mërkurën, në tubimin elektoral në Hajvali të Prishtinës, se ditën e diele më 14 shkurt, qyt ...
Dita e parë e fushatës zgjedhore – subjektet politike me premtime të mëdha para qytetarëve

Dita e parë e fushatës zgjedhore – subjektet politike me premtime të mëdha para qytetarëve

Fushata për zgjedhjet e parakohshme 2021 në Republikën e Kosovës, ka filluar ditën e mërkurë (3 shkurt) dhe do të vazhdojë deri më 12 shkurt. Subje ...
Vjosa Osmani ishte kundër rrëzimit të qeverisë Kurti nga LDK-ja

Vjosa Osmani ishte kundër rrëzimit të qeverisë Kurti nga LDK-ja

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka bërë të ditur se subjekti i tij do të nisë mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti pas shkarkimit të ministrit të ...
Mustafa uron Kurtin, thotë se nuk do ta ketë lehtë

Mustafa uron Kurtin, thotë se nuk do ta ketë lehtë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kryeministër i Kosovës, raporton Express. Përm ...
1 2 3 10 / 29 POSTS