Tag: Vetëvendosje

1 2 3 10 / 25 POSTS
Sot takohen ekipet e LVV-së dhe LDK-së

Sot takohen ekipet e LVV-së dhe LDK-së

Ekipet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot do të takohen për t’u dakorduar për programin qeverisës. Kështu ka deklaruar ...
Këta janë më të votuarit e Vetëvendosjes në Gjilan

Këta janë më të votuarit e Vetëvendosjes në Gjilan

Lëvizja Vetëvendosje doli partia e parë në nivel të vendit në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Fituese kjo parti doli edhe në komunën e Gjilanit, që nj ...
Përplasje VV-PDK: “Kemi me ju vjerr në shesh”, “do të përfundoni si Gadafi”

Përplasje VV-PDK: “Kemi me ju vjerr në shesh”, “do të përfundoni si Gadafi”

Pas publikimit të rezultatit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme ku Vetëvendosje u radhit si parti e parë, kjo e fundit pati disa përplasje me PDK-në e K ...
Ministri ‘i brendshëm’ i LVV’së kërcënon Shpend Ahmetin ende pa e marrë pushtetin

Ministri ‘i brendshëm’ i LVV’së kërcënon Shpend Ahmetin ende pa e marrë pushtetin

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, me anë të një shkrimi në Facebook ka kërcënuar kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin. Zyba ...
Sipas statutit të VV’së Albin Kurti duhet të jap dorëheqje kur të bëhet kryeministër

Sipas statutit të VV’së Albin Kurti duhet të jap dorëheqje kur të bëhet kryeministër

Tanimë janë numëruar thuajse të gjitha fletëvotimet nga Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve. Sipas rezultateve preliminare, Lëvizja Vetëvendosje do të jet ...
Një ditë pasi Vetëvendosja doli e para, flet Albin Kurti

Një ditë pasi Vetëvendosja doli e para, flet Albin Kurti

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, një ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme u është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, ku ka thënë ...
Këto komuna i ka fituar Vetëvendosja

Këto komuna i ka fituar Vetëvendosja

Në bazë të të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së, nga 95,88% e vendvotimeve të numëruara, Vetëvendosja ka fituar në Prishtinë, Gjilan, Ferizaj, P ...
Kurti: Si kryeministër më duhet qeveri stabile, nesër do ta telefonoj LDK-në

Kurti: Si kryeministër më duhet qeveri stabile, nesër do ta telefonoj LDK-në

Albin Kurti ka folur për herë të parë pas rezultatit preliminar që e nxjerr Lëvizjen Vetëvendosje fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit. “Si kryeminis ...
Vetëvendosja prin në Prishtinë

Vetëvendosja prin në Prishtinë

Në qendrën e Kosovës, në Prishtinë në bazë të votave të numëruara deri në orën 21:00 nga qendra e votimeve nga ana e Komisionit Qendror të zgjedhjeve, ...
“Njëri prej tyre e futi dorën në brez” – Vetëvendosje kërkon arrestimin e Molliqajt

“Njëri prej tyre e futi dorën në brez” – Vetëvendosje kërkon arrestimin e Molliqajt

Tanimë është publikuar videoja e plotë e rrahjes mes Haki Abazit dhe Dardan Molliqajt pas debatit në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Lëvizja Vet ...
1 2 3 10 / 25 POSTS