Tag: USA

1 2 10 / 19 POSTS
Dorëhiqet Sekretarja amerikane për Siguri Kombëtare

Dorëhiqet Sekretarja amerikane për Siguri Kombëtare

Sekretarja amerikane për Siguri Kombëtare, Kirstjen Nielsen, e cila ka zbatuar disa politika kontraverse kufitare të presidentit amerikan, Donald Trum ...
SHBA paralajmërojnë pasoja të rënda për Turqinë

SHBA paralajmërojnë pasoja të rënda për Turqinë

Pentagoni paralajmëroi “pasoja të rënda” për marrëdhëniet ushtarake mes Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë, nëse Ankaraja do të blejë një sistem rus ra ...
Venezuela akuzon SHBA-në për ndërprerjen e rrymës

Venezuela akuzon SHBA-në për ndërprerjen e rrymës

Ministri venezuelas i Mbrojtjes, Vladimir Padrino Lopez, i ka akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për planifikim të ndërprerjes së rrymës në Venez ...
SHBA, ekzekutohet vrasësi i shumëfishtë

SHBA, ekzekutohet vrasësi i shumëfishtë

Billie Wayne Coble vrau prindërit e ish-gruas së tij Robert dhe Zelda Vichi si dhe vëllain Bobby. Ata i vrau me armë zjarri, rrëmbeu ish gruan Karen e ...
E shkatërron një vend të tërë, kjo është arma më e fuqishme e ushtrisë amerikane

E shkatërron një vend të tërë, kjo është arma më e fuqishme e ushtrisë amerikane

Amerika konsiderohet si vendi me ushtrinë më të fuqishme në botë. Ushtria amerikane renditet e para në botë, në aspektin e aftësive të saj të përgjit ...
Të gjitha masat e ashpra amerikane ndaj Kosovës nëse nuk hiqet taksa

Të gjitha masat e ashpra amerikane ndaj Kosovës nëse nuk hiqet taksa

Durimit të Amerikës për taksën 100 %, të vendosur nga autoritet kosovare në raport me Serbinë dhe Bosnjen e Hercegovinën – po i vjen fundi. Këtë mesa ...
Një delegacion i SHBA-së viziton Kosovën

Një delegacion i SHBA-së viziton Kosovën

Udhëheqësit e Këshillit Kombëtar të Sigurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Punë të Evropës kanë qëndruar dy ditë në Beograd, ndërsa sot do të ...
Në sheshin qendror të qytetit Waterburg të SHBA-ve, ngrihet flamuri i Kosovës

Në sheshin qendror të qytetit Waterburg të SHBA-ve, ngrihet flamuri i Kosovës

Komuniteti shqiptaro-amerikan që jeton dhe vepron në qytetin Waterbury, të shtetit Connecticut, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, festoj 11 vjetor ...
SHBA-ja vazhdon sanksionet ndaj Kosovës

SHBA-ja vazhdon sanksionet ndaj Kosovës

Përveç mosdhënies së vizës amerikane për kryeministrin Ramush Haradinaj dhe anulimit të vizitës së gjeneralit Timothy Orr në Prishtinë, SHBA-ja ka mar ...
Irani rrëzon dronët amerikanë

Irani rrëzon dronët amerikanë

Irani njoftoi se ushtria e vendit arriti të marrë në kontroll disa avionë të telekomanduar të Shteteve të Bashkuara. Për të provuar këtë pretendim, T ...
1 2 10 / 19 POSTS