Tag: Real Madrid

1 2 3 4 10 20 / 96 POSTS
Zidane rikuperon Modricin për derbi, nuk ia dalin Isco e Marcelo

Zidane rikuperon Modricin për derbi, nuk ia dalin Isco e Marcelo

Modric është rikuperuar dhe është ftuar për derbin e sotmën që Reali e zhvillon me Atleticon. Dalëngadalë Zinedine Zidane po e kompleton skuadrën. ...
Reali e “bllokon” Eriksenin në janar

Reali e “bllokon” Eriksenin në janar

Gjiganti spanjoll planifikon të arrijë marrëveshje me lojtarin në janar dhe ta transferojë atë verën e ardhshme E ardhmja e Christian Eriksenit vaz ...
Real Madridi synon ta ruajë hapin në krye të La Ligës kundër Osasuna, formacionet

Real Madridi synon ta ruajë hapin në krye të La Ligës kundër Osasuna, formacionet

Real Madridi e pret sonte Osasunan në Santiago Bernabeu, me qëllim që ta ruajë hapin në krye të renditjes tabelore në La Liga. Skuadra e Zinedine Z ...
Zidane mbetet pa mbrojtës të krahut të majtë, lëndohet Mendy

Zidane mbetet pa mbrojtës të krahut të majtë, lëndohet Mendy

Mbrojtësi i krahut të majtë, Ferland Mendy, mungoi në seancën e fundit stërvitore të Real Madridit, para ndeshjes së nesërme kundër Osasunas, për shka ...
Benzema ia dhuron tri pikë Realit, lider i La Ligas së bashku me Bilbaon

Benzema ia dhuron tri pikë Realit, lider i La Ligas së bashku me Bilbaon

Madridi është kthyer. Skuadra e Zinedine Zidane ka marrë tri pikë të arta në xhiron e pestë në La Liga, duke e mposhtur 0-1 në udhëtim Sevillan. ...
Xabi Alonso në vend të Zidanet te Reali?

Xabi Alonso në vend të Zidanet te Reali?

Mediat spanjolle shkruajnë se Xabi Alonso mund ta zëvendësojë Zinedine Zidanen në Madrid. Mediat spanjolle shkruajnë se presidenti i Real Madridit, ...
Reali kthehet me lajme pozitive në stërvitje pas turpërimit nga PSG… Modric, Isco, Valverde!

Reali kthehet me lajme pozitive në stërvitje pas turpërimit nga PSG… Modric, Isco, Valverde!

Real Madridi ka kompletuar stërvitjen e parë para ndeshjes të dielën me Sevillan (21:00) në Sánchez-Pizjuán. Lajmi i madh është rikthimi i Fede Val ...
Zidane kritikon lojtarët e Real Madridit pas disfatës kundër PSG-së

Zidane kritikon lojtarët e Real Madridit pas disfatës kundër PSG-së

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e ka kritikuar skuadrën e tij për mungesë të intensitetit gjatë disfatës me rezultat 3:0 kundër Paris Saint ...
Ferdinand: Hazardi shkoi në Real Madrid në momentin e gabuar

Ferdinand: Hazardi shkoi në Real Madrid në momentin e gabuar

Ish-qendërmbrojtësi legjendar i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, shqetësohet se Eden Hazardi mund t’i jetë bashkuar Real Madridit në momentin e gab ...
Real – Mbappe, marrëveshja afër të arrihet

Real – Mbappe, marrëveshja afër të arrihet

Mediat spanjolle shkruajnë se “Los Blancos” janë afër marrëveshjes për transferimin e Kylian Mbappes në “Santiago Bernabeu” gjatë verës së ardhshme ...
1 2 3 4 10 20 / 96 POSTS