Tag: Real Madrid

1 2 3 10 10 / 96 POSTS
Zidane fton 21 lojtarë për Galatasaray, nuk ia dalin Modric, Bale dhe Vasquez

Zidane fton 21 lojtarë për Galatasaray, nuk ia dalin Modric, Bale dhe Vasquez

Reali ka publikuar listën prej 21 lojtarëve të ftuar për ndeshjen e së martës, që do ta zhvillojë me Galatasaray. Mungojnë Bale, Modric dhe Vasquez. ...
E konfirmon Zidane, Reali pa Modric, Kroos, Bale e Vasquez kundër Mallorcas

E konfirmon Zidane, Reali pa Modric, Kroos, Bale e Vasquez kundër Mallorcas

Modric, Kroos, Bale e Vasquez nuk ia kanë dalë që të rikuperohen për ndeshjen që Real Madridi do ta zhvillojë të shtunën me Mallorcën. Lajmin e ka ...
Eriksen, opsion serioz për Real Madridin në janar

Eriksen, opsion serioz për Real Madridin në janar

Real Madridi pritet të hyjë në bisedime me Tottenhamin për mundësinë e transferimit të Christian Eriksenit gjatë afatit kalimtar të dimrit. Mesfush ...
Bale dëshiron të largohet nga Reali

Bale dëshiron të largohet nga Reali

Ylli uellsian është i gatshëm për një eksperiencë të re pas aventurës së suksesshme madrilene Gareth Bale ndien se ka nevojë për një eksperiencë të ...
Kroos rrezikon të humbasë ‘El Clasicon’, dy deri në tri javë jashtë fushe

Kroos rrezikon të humbasë ‘El Clasicon’, dy deri në tri javë jashtë fushe

Toni Kroos e ka dëmtuar muskulin në këmbën e majtë dhe do të mungojë dy deri në tri javë sipas AS dhe rrezikon të humbasë El Clasicon. Mesfushori g ...
Reali vazhdon me fitore, e merr kreun e tabelës

Reali vazhdon me fitore, e merr kreun e tabelës

Real Madridi ka fituar 4-2 kundër Grenadës sonte për ta marrë kreun e tabelës në La Liga. Real Madridi po avanconte me rezultat 3-0 kundër Granadas ...
Veprimi i Hazard me Vinicius që ka hapur debat

Veprimi i Hazard me Vinicius që ka hapur debat

Nuk ka qetësi te Real Madridi. Barazimi shokues 2-2 në “Santiago Bernabeu” me Clube Brugge, ka prishur paksa qetësinë te Real Madridi, pas disa par ...
Trajneri Lemmens e akuzon Real Madridin se s’po e trajton mirë Courtoisin

Trajneri Lemmens e akuzon Real Madridin se s’po e trajton mirë Courtoisin

Real Madridi duhet ta trajtojë ndryshe Thibaut Courtois, nëse do që të marrë më të mirën prej tij. Kështu mendon trajneri i portierëve të kombëtare ...
Forma e dobët nuk po i kushton vetëm me pikë Real Madridit, por edhe financiarisht

Forma e dobët nuk po i kushton vetëm me pikë Real Madridit, por edhe financiarisht

Forma e dobët e real Madridit në Ligën e Kampionëve nuk po i kushton klubit vetëm me pikë në fushë, por edhe në aspektin financiar. Çdo fitore në f ...
Real Madridi mezi barazon kundër inferiorëve të Club Brugge

Real Madridi mezi barazon kundër inferiorëve të Club Brugge

Real Madridi mezi ka arritur sonte një barazim kundër një klubi të vogël si Club Brugge. Madje belgët arritën që të kalojnë 0-2 në epërsi por ishin go ...
1 2 3 10 10 / 96 POSTS