Tag: Ramush Haradinaj

1 2 3 7 10 / 61 POSTS
Haradinaj nën presion për taksën, mirëpret çdo ide nga Hahn

Haradinaj nën presion për taksën, mirëpret çdo ide nga Hahn

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te shtatorja e Gjergj Kastrioti - Skënderbeut, me rastin e 550-vjetorit të vdekjes. Gjatë kësaj vizite ...
Haradinaj përkujton Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën

Haradinaj përkujton Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kujtuar të rënët e 17 janarit 1982, veprimtarët e shquar të çështjes kombëtare, Jusuf Gërvalla, Bardhosh G ...
Haradinaj takohet me Hahn, a do të hiqet taksa ndaj Serbisë?

Haradinaj takohet me Hahn, a do të hiqet taksa ndaj Serbisë?

Komisioneri Evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn sot do të vizitojë Kosovën. Në takimin mes Hahn dhe Haradin ...
Haradinaj takon sot kryetarët e Komunave

Haradinaj takon sot kryetarët e Komunave

Kryeministri Ramush Haradinaj sot do të takohet me kryetarët e Komunave të Kosovës. Ky takim është në kuadër të “Forumi Konsultativ Qeveri – Komuna”. ...
Haradinaj konfirmon kërkesën e Amerikës për heqjen e taksës

Haradinaj konfirmon kërkesën e Amerikës për heqjen e taksës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se qëndrimi i Departamentit të Shtetit Amerikan vjen te ai përmes ambasadorit, dhe se kërkesën për he ...
Haradinaj: Masakra e Reçakut, shënoi momentin vendimtar të kthesës në luftën për liri dhe pavarësi

Haradinaj: Masakra e Reçakut, shënoi momentin vendimtar të kthesës në luftën për liri dhe pavarësi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek Kompleksi Përkujtimor në Reçak. Haradinaj ka thënë se masakra e Reçakut tronditi ndjenja ...
Haradinaj: Viti 2019, do të jetë vit i ekonomisë

Haradinaj: Viti 2019, do të jetë vit i ekonomisë

Kryeministri, Ramush Haradinaj në mbledhjen e Këshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomik, tha se ky vit do të jetë vit i zhvillimit ekonomik në vend. Kr ...
Haradinaj ishte në shtëpinë e Lushtakut dhe Remit para se ata të niseshin për në Hagë

Haradinaj ishte në shtëpinë e Lushtakut dhe Remit para se ata të niseshin për në Hagë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot, Sami Lushtakun dhe Rrustem Mustafën para nisjes për në Hagë. Me këtë rast, Haradinaj i ka taku ...
Haradinaj, BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet

Haradinaj, BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet

”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trup ...
Haradinaj: Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj

Haradinaj: Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj

"Ky vit është viti i ekonomisë." “Qeveria e vendit do të jetë partnere e bizneseve në zhvillimin e tyre. Ky vit është viti i ekonomisë dhe në këtë dr ...
1 2 3 7 10 / 61 POSTS