Tag: QKUK

1 2 3 6 10 / 59 POSTS
Ajri i ndotur, tre pacientë shtrihen për trajtim në QKUK, 15 të tjerë morën shërbime mjekësore

Ajri i ndotur, tre pacientë shtrihen për trajtim në QKUK, 15 të tjerë morën shërbime mjekësore

Gjatë stinës së dimrit në Kosovë ngrihet alarmi për cilësinë e ajrit. Si pasojë e ndotjes, në Klinikën e Pulmologjisë së Qendrës Klinike dhe Universit ...
Prizren: Lëndohet një person në vendin e punës, gjendja e tij është kritike

Prizren: Lëndohet një person në vendin e punës, gjendja e tij është kritike

Një person është lënduar derisa ishte duke punuar në një fabrikë të peletit në Prizren, është lënduar dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK-P ...
QKUK tregon për gjendjen e zyrtarëve të hospitalizuar të KQZ-së

QKUK tregon për gjendjen e zyrtarëve të hospitalizuar të KQZ-së

Zarfet nga të cilat dyshohet se u helmuan mbi 25 zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nuk janë larguar akoma nga Ministria e Infrastrukturës. ...
QKUK jep detaje për gjendjen shëndetësore të 11 personave që u helmuan dje në QNR

QKUK jep detaje për gjendjen shëndetësore të 11 personave që u helmuan dje në QNR

Njëmbëdhjetë persona, nëntë femra dhe dy meshkuj, nga 26 që kanë kërkuar ndihmë mjekësore, janë hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosov ...
Aksident i çuditshëm te QKUK-ja

Aksident i çuditshëm te QKUK-ja

Një vetaksident interesant ka ndodhur sot në Prishtinë në parkingun te spitali. Vetura e tipit ‘Volkswagen Touran’ ka pësuar një vetaksident derisa ...
Prokuroria jep detaje për vdekjen e 22-vjeçares në QKUK, mori plagë nga arma

Prokuroria jep detaje për vdekjen e 22-vjeçares në QKUK, mori plagë nga arma

Mbrëmë një femër ka ndërruar jetë në QKUK. Dyshohet se kishte marrë plagë nga arma e zjarrit Policia e Kosovës ka nisur hetim për t’i sqaruar rreth ...
Mamografi mobil do të jetë falas në këto qendra të mjekësisë familjare në Prishtinë

Mamografi mobil do të jetë falas në këto qendra të mjekësisë familjare në Prishtinë

Tetori është Muaji Ndërkombëtar i Luftës Kundër Kancerit të Gjirit dhe Drejtoria e Shëndetësisë së Prishtinës dhe Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjar ...
Bie bashkë me ashensor në fund të ndërtesës, i lënduari dërgohet urgjentisht në QKUK

Bie bashkë me ashensor në fund të ndërtesës, i lënduari dërgohet urgjentisht në QKUK

Një person është lënduar në Lipjan pasi që kishte rënë me ashensor poshtë në ndërtesë. Sipas Policisë, viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore d ...
Helikopterët zbarkojnë në QKUK

Helikopterët zbarkojnë në QKUK

Klinika Emergjente dhe  KFOR-ri, organizuan ushtrim të përbashkët fushor. Klinika Emergjente e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës ...
Në QKUK ka mungesë të barnave, pacientët vazhdojnë t’i blejnë vetë

Në QKUK ka mungesë të barnave, pacientët vazhdojnë t’i blejnë vetë

Në SHSKUK kanë thënë se gjendja është duke u përmirësuar, por drejtorë të spitaleve, drejtorë të klinikave në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ...
1 2 3 6 10 / 59 POSTS