Tag: PDK

1 4 5 659 / 59 POSTS
Ismaili: Asnjëherë s’kemi tentuar ta rrëzojmë qeverinë

Ismaili: Asnjëherë s’kemi tentuar ta rrëzojmë qeverinë

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, mohoi të ketë pasur ndonjë planifikim për rrëzimin e qeverisë. “Asnjëherë nuk ka pas ndonjë tentativë për rrëzi ...
Veseli: Pas daljes së Hashim Thaçit nga PDK, partia po transformohet

Veseli: Pas daljes së Hashim Thaçit nga PDK, partia po transformohet

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli në një intervistë për lajmi.net ka folur edhe për partinë që ai e drejton Partinë Demokratike të Kosovës. I ...
Veseli i ashpër me LDK-në: Janë bërë kopje e Vetëvendosjes

Veseli i ashpër me LDK-në: Janë bërë kopje e Vetëvendosjes

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka folur për çështjen e bashkëpunimit LDK-VV rreth proceseve të rëndësi ...
Hoxhaj: Letra e Trump, dëshmi e mbështetjes së fuqishme për Kosovën

Hoxhaj: Letra e Trump, dëshmi e mbështetjes së fuqishme për Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se letra e presidentit amerikan, Donald Trump drejtuar presidentit të Kosovës Hashim Thaci flet ...
Veseli: Ushtria e Kosovës, garantuese e stabilitetit në rajon

Veseli: Ushtria e Kosovës, garantuese e stabilitetit në rajon

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, edhe njëherë ka bërë me dije se më 14 dhjetor do të krijohet ushtria ...
Veseli: Kosova sot është Zvicër për Ballkanin!

Veseli: Kosova sot është Zvicër për Ballkanin!

Kreu i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, e ka krahasuar sot Kosovën me një shtet të fuqishëm pe ...
Veseli: Për formimin e ushtrisë kemi përkrahjen e Amerikës dhe partnerëve perëndimorë

Veseli: Për formimin e ushtrisë kemi përkrahjen e Amerikës dhe partnerëve perëndimorë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli thotë se Kosova është e gatshme dhe do të ketë ushtri paqësore dhe profesionale. Thotë se më datë 1 ...
Hoxhaj thotë se PDK është kundër ndryshimit të kufinjëve dhe territorit

Hoxhaj thotë se PDK është kundër ndryshimit të kufinjëve dhe territorit

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se qëndrimi i PDK-së dhe kryetarit Veseli për kufijtë e Kosovës është i qartë. Ai në RTV Dukagjini ka th ...
Fillon tallja e Hazirit thotë se LDK nuk do të bëjë kurrë koalicion me PDK ‘në

Fillon tallja e Hazirit thotë se LDK nuk do të bëjë kurrë koalicion me PDK ‘në

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka folur rreth mundësisë së hyrjes në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Lajm. Përkund ...
1 4 5 659 / 59 POSTS