Tag: PDK

1 3 4 5 6 50 / 58 POSTS
A u sulmua nga përkrahësit e Bekim Jasharit? Flet Alban Berisha

A u sulmua nga përkrahësit e Bekim Jasharit? Flet Alban Berisha

Kryetari i të rinjve në degën e Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Alban Berisha, ka folur për përleshjet fizike që u raportuan të kenë ndod ...
Deputeti i PDK’së: Po të isha kryeministër, do t’i vendosja Serbisë taksë në oksigjen

Deputeti i PDK’së: Po të isha kryeministër, do t’i vendosja Serbisë taksë në oksigjen

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nait Hasani, duke folur në debatin për masën e reciprocitetit me Serbinë, ka thënë se ndaj Serbisë duhet të ...
Kandidatja e PDK’së në Veri e akuzon edhe ministren e re serbe si antishqiptare

Kandidatja e PDK’së në Veri e akuzon edhe ministren e re serbe si antishqiptare

Kandidatja e PDK-së për të paren e Mitrovicës së Veriut, Gonxhe Çaushi ka reaguar për emërimit të Adriana Hoxhiq si ministre në MAPL. Përmes një po ...
Presidenti i PDK’së në drekë me deputetë të Drenicës

Presidenti i PDK’së në drekë me deputetë të Drenicës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, që ende konsiderohet si lideri i PDK’së ditën e sotme e ka kaluar në Drenicë. Ai në një status në Facebook ka t ...
Ganimete Musliu mbron Thaçin për mungesën në komisionin për gylenistët

Ganimete Musliu mbron Thaçin për mungesën në komisionin për gylenistët

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka folur për komisionin hetimor të Kuvendit të Kosovës për rastin e arrestimit dhe dëbimi ...
Tahiri thotë se për shkak të taksës kanë filluar të rrënohen raportet me SHBA’në

Tahiri thotë se për shkak të taksës kanë filluar të rrënohen raportet me SHBA’në

Ministri i Drejtësisë, njëherësh edhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se SHBA tashmë ka filluar të merr veprime ndaj Kosovës si ...
Nënkryetari i PDK’së thotë se Haradinaj e ka përmendur i pari pezullimin e taksës

Nënkryetari i PDK’së thotë se Haradinaj e ka përmendur i pari pezullimin e taksës

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se për pezullimin e taksës, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur p ...
Tahiri thotë se Haradinaj mund të bindet për pezullimin e taksës

Tahiri thotë se Haradinaj mund të bindet për pezullimin e taksës

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka lënë të kuptohet se kryeministri Ramush Haradinaj mund të bindet për pezullim të taksës. Duke folur pë ...
NISMA Socialdemokrate në Skenderaj themelon edhe nëndegën e 25-të në fshatin Kryeshevcë

NISMA Socialdemokrate në Skenderaj themelon edhe nëndegën e 25-të në fshatin Kryeshevcë

Në prezencën e anëtarëve të Kryesisë së Degës në Skenderaj, Sadri Konjuhi, Afrim Kabashi dhe Xhevdet Smakiqi sonte u themelua edhe nëndega e 25-të e N ...
Ismaili: Asnjëherë s’kemi tentuar ta rrëzojmë qeverinë

Ismaili: Asnjëherë s’kemi tentuar ta rrëzojmë qeverinë

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, mohoi të ketë pasur ndonjë planifikim për rrëzimin e qeverisë. “Asnjëherë nuk ka pas ndonjë tentativë për rrëzi ...
1 3 4 5 6 50 / 58 POSTS