Tag: PDK

1 2 3 4 5 6 40 / 59 POSTS
Kadri Veseli shkaktoi të qeshura gjithandej kur mbrëmë i shpalli luftë korrupsionit

Kadri Veseli shkaktoi të qeshura gjithandej kur mbrëmë i shpalli luftë korrupsionit

Kreu i PDK’së në një tubim partiak që e mbajti dje foli sikur të ishte ndonjë parti opozitare – ai i shpalli luftë korrupsionit duke harruar se është ...
Rojet e PDK’së grushtojnë aktivistët e shoqërisë civile

Rojet e PDK’së grushtojnë aktivistët e shoqërisë civile

Partia Demokratike e Kosovës ka penguar sot shoqërinë civile, derisa këta të fundit po vazhdonin aksionin, si në partitë tjera për vendosje të pankart ...
PDK nesër zgjedh kryetarin, Kadri Veseli monopol në këtë parti

PDK nesër zgjedh kryetarin, Kadri Veseli monopol në këtë parti

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe strukturat tjera. “Partia D ...
Remi tregon planin: Ishim të gatshëm t’i sulmonim rusët

Remi tregon planin: Ishim të gatshëm t’i sulmonim rusët

20 vite nga hyrja e UÇK-së në Prishtinë, Rrustem Mustafa, i njohur si Remi, tregon prapaskenat e kësaj ngjarje Kishte ëndërruar gjatë momentin kur ...
Deputeti i LDK-së: Duhet të kemi vija të kuqe me PDK-në

Deputeti i LDK-së: Duhet të kemi vija të kuqe me PDK-në

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, i ftuar në emisionin DPT te Fidani, ka deklaruar se sipas tij LDK duhet të vendosë vija të ku ...
Edhe një fakt nga Antikorrupsioni se Shefi partiak i Postës mban kundërligjshëm pozitën

Edhe një fakt nga Antikorrupsioni se Shefi partiak i Postës mban kundërligjshëm pozitën

Sejdi Hoxha e ka mbushur një javë si udhëheqës i dyfishtë, i Postës dhe i PDK’së në Drenas. Agjencia Antikorrupsion ende s’ka nxjerr vendim lidhur me ...
Aleksander Lumezi asnjë fjalë për “Aferën e Fajdeve”

Aleksander Lumezi asnjë fjalë për “Aferën e Fajdeve”

Njeriu më i rëndësishëm i sistemit të drejtësisë, Kryeprokurori Aleksander Lumezi, s’e ka thënë asnjë fjalë për “Aferën e Fajdeve”, e cila ishte hesht ...
A po ndahet PDK? Paralajmërohet “tërmet” në zgjedhjet e mbrendshme të PDK-së në Drenas

A po ndahet PDK? Paralajmërohet “tërmet” në zgjedhjet e mbrendshme të PDK-së në Drenas

I ftuar në Frontal, Naim Bazaj ka folur për zgjedhjet e brendshme në degën e Drenasit të Partisë Demokratike të Kosovës. Ai ka paralajmëruar që të ...
Thellohet përplasja e PDK-së në Llap

Thellohet përplasja e PDK-së në Llap

Dy ndër zyrtarët më të lartë të Partisë Demokratike të Kosovës, në degën e Podujevës, Rrustem Mustafa-Remi dhe Fahri Osmani, kanë filluar ta ‘ngacmojn ...
Tahiri thotë se ka ende kosovarë në Siri, nuk jep detaje për vendndodhjen e tyre

Tahiri thotë se ka ende kosovarë në Siri, nuk jep detaje për vendndodhjen e tyre

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se shteti e ka për obligim që t’i rehabilitojë fëmijët, por edhe gratë që janë kthyer pas tmerrit që k ...
1 2 3 4 5 6 40 / 59 POSTS