Tag: PDK

1 2 3 4 5 6 30 / 59 POSTS
Xhavit Haliti përplaset me deputetin e VV’së: 20 vjet i ke të krimbura

Xhavit Haliti përplaset me deputetin e VV’së: 20 vjet i ke të krimbura

Nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti dhe deputeti i Vetëvendosjes Salih Zyba, janë përplasur mes vete për çështjen se a duhet që debati për Luginën e ...
Bashkëpartiakët i dalin “kundër” kryetarit të PDK-së Kadri Veselit

Bashkëpartiakët i dalin “kundër” kryetarit të PDK-së Kadri Veselit

Me vendimin e Kadri Veselit për largim nga detyra zyrtare të bashkëpartiakëve që kanë aktakuza nuk po pajtohen disa nga themeluesit e PDK-së. Sami Lus ...
Edhe Hajdar Beqa i del kundër Kadri Veselit

Edhe Hajdar Beqa i del kundër Kadri Veselit

Me vendimin e Kadri Veselit për largim nga detyra zyrtare të bashkëpartiakëve që kanë aktakuza nuk po pajtohen disa nga themeluesit e PDK-së. Sami Lus ...
Thaçi sfidon Veselin, shkon në villen Adem Grabovcit

Thaçi sfidon Veselin, shkon në villen Adem Grabovcit

Ish-Kryetari i PDK’së, Hashim Thaçi i ka shkuar sot në villen e Adem Grabovcit. Këtë e kanë bërë të ditur familjarët e ish-Nënkryetarit të PDK’së, të ...
Ministri i PDK-së, Besim Beqaj subvencionimin një frizerkë

Ministri i PDK-së, Besim Beqaj subvencionimin një frizerkë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka reaguar për subvencionimin e një frizereje nga Ministria e Inovacionit e cila udhëhiqet nga Be ...
Edhe drejtor i Postës, edhe kryetar i degës së PDK’së: Hoxha hetohet nga Antikorrupsioni

Edhe drejtor i Postës, edhe kryetar i degës së PDK’së: Hoxha hetohet nga Antikorrupsioni

Kryeshefi ekzekutiv i Postës së Kosovës, Sejdi Hoxha, vazhdon ta mbajë këtë pozitë në kundërshtim me Ligjin për ndërmarrjet publike. Hoxha, i cili ...
Edhe në PDK ka rezerva për shkarkimet e Veselit – janë të vonuara, thotë Mustafa

Edhe në PDK ka rezerva për shkarkimet e Veselit – janë të vonuara, thotë Mustafa

Vendimi i Kadri Veselit për të shkarkuar pjesëtarët e partisë së tij ka nxitur shumë reagime. Madje reagime ka pasur edhe brenda partisë të cilën d ...
Shaqir Totaj tregon nëse do ta zë vendin e Besim Beqajt

Shaqir Totaj tregon nëse do ta zë vendin e Besim Beqajt

Emri i ish-kandidatit për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj u përmend nga mediat si potencial për të zëvendësuar ministrin Besim Beqaj i cili sot pas ...
Flet këshilltari i shkarkuar i Kadri Veselit: Ne u morëm vesh

Flet këshilltari i shkarkuar i Kadri Veselit: Ne u morëm vesh

Njazi Kryeziu, këshilltar i kryeparlamentarit Kadri Veseli, thotë se e ka liruar pozitën e tij vetëm 30 minuta pasi shefi i tij tha se do të shkarkojë ...
Veseli: Të emëruarit politikë nga PDK-ja që kanë aktakuza për korrupsion ose nepotizëm t’i lirojnë funksionet

Veseli: Të emëruarit politikë nga PDK-ja që kanë aktakuza për korrupsion ose nepotizëm t’i lirojnë funksionet

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se do t’i shkarkojë të gjithë funksionarët e partisë së tij, që kanë aktakuza për korrupsion dhe nepotizëm. ...
1 2 3 4 5 6 30 / 59 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19