Tag: PDK

1 2 3 4 6 20 / 59 POSTS
PDK nuk e pastron listën, kandidatë për deputetë edhe njerëzit që kanë probleme me ligjin

PDK nuk e pastron listën, kandidatë për deputetë edhe njerëzit që kanë probleme me ligjin

PDK ka prezantuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë e cila kryesohet nga kandidati për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli. E p ...
Fushata e gabuar e Kadri Veselit, “lufta kundër korrupsionit”

Fushata e gabuar e Kadri Veselit, “lufta kundër korrupsionit”

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se me besimin e qytetarëve në zgjedhjet e reja parlamentare, do ta nisë be ...
Dikur Veseli i çonte mesazhe të rënda Haradinajt, tash nuk po guxon ta përmend taksën

Dikur Veseli i çonte mesazhe të rënda Haradinajt, tash nuk po guxon ta përmend taksën

Kadri Veseli dje ka bërë një postim në Facebook pasi shtetet e QUINT’it kërkuan heqjen e taksës për ta nisur dialogun. Veseli shkroi me tone pozitive ...
Tahiri i reagon Mustafës: “Arnimi i qeverisë” me PDK’në është ëndrra që shihini çdo natë

Tahiri i reagon Mustafës: “Arnimi i qeverisë” me PDK’në është ëndrra që shihini çdo natë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke komentuar zërat për vazhdimin e mandatit të qeverisë aktuale, përmes një qeverie me PDK-n ...
Veseli refuzon ftesën e Haradinajt: Nuk shkojmë në takimet që thërret çdokush

Veseli refuzon ftesën e Haradinajt: Nuk shkojmë në takimet që thërret çdokush

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka lënë të kuptohet se nuk do i përgjigjet ftesës së Ramush Haradinaj, i cili kishte ftuar për një takim të gjithë pa ...
PDK’ja po përballet me një problem të brendshëm derisa zgjedhjet e reja janë në prag

PDK’ja po përballet me një problem të brendshëm derisa zgjedhjet e reja janë në prag

Zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë qëndrime të ndryshme sa i përket shkuarjes në zgjedhje të reja të parakohshme, pas dorëheqjes së Ramush ...
Albin Kurti dhe Fatmir Limaj prin në sondazhet e fundit për Kryeministër të ardhshëm

Albin Kurti dhe Fatmir Limaj prin në sondazhet e fundit për Kryeministër të ardhshëm

Një sondazh i organizuar nga portali kallxo.com menjëher pas dorëheqjes së Kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj ka befasuar këtë të fundit i cili ...
OVL: Specialja e ka ftuar edhe Sokol Bashotën bashkë me një grup nga Prizreni

OVL: Specialja e ka ftuar edhe Sokol Bashotën bashkë me një grup nga Prizreni

Kreu i Organizatës së Veteranëve të UÇK’së, Hysni Gucati, në një përgjigje për Gazetën Express, ka thënë se sipas informacioneve që kanë si OVL, Gjyka ...
Hasani i përgjigjet Buxhovit: S’kemi bërë luftë kundër LDK’së, kolaboracionistët janë vrarë natyrshëm

Hasani i përgjigjet Buxhovit: S’kemi bërë luftë kundër LDK’së, kolaboracionistët janë vrarë natyrshëm

Deputeti i PDK’së Nait Hasani, i ftuar në emisionin Frontal të T7 ka thënë se është e natyrshme të zgjidhen për t’u vrarë kolaboracionistët që e kanë ...
PDK në Prishtinë tallet me Shpend Ahmetin për vërshimet nga shiu

PDK në Prishtinë tallet me Shpend Ahmetin për vërshimet nga shiu

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, ka zhvilluar një aktivitet me të cilën ka kritikuar kryetarin e Prishtinës për gjendjen e krijuar ...
1 2 3 4 6 20 / 59 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19