Tag: PDK

1 2 3 6 10 / 59 POSTS
Ramiz Lladrovci – VV’së: Mos ma merrni emrin në gojë

Ramiz Lladrovci – VV’së: Mos ma merrni emrin në gojë

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, nga Turqia i është drejtuar disa anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët thotë se i ia kanë përmendur emrin ...
Latifi akuzon kolegët e PDK’së se ia vodhën votat

Latifi akuzon kolegët e PDK’së se ia vodhën votat

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Blerim Latifi, është shprehur i paknqaur nga procesi i i rrjedhjes së zgjedhjeve. Ai përmes një postimi në ...
Mblidhet PDK’ja, planifikon t’i hakmerret Vetëvendosjes si opozitë

Mblidhet PDK’ja, planifikon t’i hakmerret Vetëvendosjes si opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për ...
Përplasje VV-PDK: “Kemi me ju vjerr në shesh”, “do të përfundoni si Gadafi”

Përplasje VV-PDK: “Kemi me ju vjerr në shesh”, “do të përfundoni si Gadafi”

Pas publikimit të rezultatit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme ku Vetëvendosje u radhit si parti e parë, kjo e fundit pati disa përplasje me PDK-në e K ...
Kadri Veseli e pranon humbjen, PDK’në e çon në opozitë

Kadri Veseli e pranon humbjen, PDK’në e çon në opozitë

Lideri i PDK’së, Kadri Veseli s’ka ofruar dorëheqje pse e ka nxjerr partinë të tretën. Ai ka thënë se do të shkojë në opozitë. Veseli ka thënë se k ...
PDK’ja prin në Skënderaj

PDK’ja prin në Skënderaj

Deri më tani, KQZ’ja ka numëruar 55 mijë e 278 vota. Në këtë qytet po prin Partia Demokratike e Kosovës me 3679 vota. PDK’ja në Drenas deri më tani ...
Një qendër e votimit në Veri zhvendoset në pronën e zyrtarit të PDK-së

Një qendër e votimit në Veri zhvendoset në pronën e zyrtarit të PDK-së

Banorët e Lagjes së Boshnjakëve, në zgjedhjet e 6 tetorit, do t’i drejtohen një objekti të ri për të votuar. Kjo do të ndodhë pasi Zyra Administrat ...
PDK abuzon me numrat telefonikë të qytetarëve

PDK abuzon me numrat telefonikë të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës ka zgjedhur një formë abuzuese ndaj qytetarëve për qëllime fushate. Drejtuesit e këtij subjekti politik po i keqpërdor ...
Lideri i AAK’së: Kur po thotë Kadria e luftojmë korrupsionin, po m’duket që është 1 prilli

Lideri i AAK’së: Kur po thotë Kadria e luftojmë korrupsionin, po m’duket që është 1 prilli

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është takuar me qytetarët e Vitisë dhe me kandidatët për deputetë të kësaj ane nga koalicioni AAK-PSD. Ha ...
Sherifi: Koalicioni PDK-VV? Gjithçka është e mundur

Sherifi: Koalicioni PDK-VV? Gjithçka është e mundur

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Bilall Sherifi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se gjithçka është e mu ...
1 2 3 6 10 / 59 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19