Tag: NISMA

1 2 3 20 10 / 192 POSTS
Zafir Berisha ftohet nga Gjykata Speciale

Zafir Berisha ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-deputeti i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Këtë ftesë e ka bërë publike vet Berisha përmes n ...
Sherifi: Koalicioni PDK-VV? Gjithçka është e mundur

Sherifi: Koalicioni PDK-VV? Gjithçka është e mundur

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Bilall Sherifi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se gjithçka është e mu ...
Dardan Krasniqi: Koalicioni Nisma-AKR-PD do të jetë fitues i zgjedhjeve

Dardan Krasniqi: Koalicioni Nisma-AKR-PD do të jetë fitues i zgjedhjeve

Dardan Krasniqi, kandidat për deputet nga radhët e koalicionit NISMA Socialdemokrate, Aleanca për Kosovën e Re (AKR) dhe Partia e Drejtësisë (PD), në ...
Zv/ Ministri i Bujqësisë, Vesel Krasniqi zyrtarizon kandidurën për deputet nga Nisma

Zv/ Ministri i Bujqësisë, Vesel Krasniqi zyrtarizon kandidurën për deputet nga Nisma

Ish zv/ Ministri i Bujqësisë nga radhët e Nisma Socialdemokrate, Vesel Krasniqi ka zyrtarizuar kandidaturën për deputet në legjislaturën e ardhshme. ...
Balaj -Halimaj: Haskuka që iu gjunjëzua Nismës ta ndihmoj në zgjedhje u shëndrrua në një kryetar arrogant

Balaj -Halimaj: Haskuka që iu gjunjëzua Nismës ta ndihmoj në zgjedhje u shëndrrua në një kryetar arrogant

Deputetja e Nismës nga Prizreni, Albulena Balaj -Halimaj, akuzon kryetarin e Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka se po e vazhdon modelin e qeverisje ...
Krasniqi prezanton aderimet e reja të NISMA

Krasniqi prezanton aderimet e reja të NISMA

Nisma Socialdemokrate ka vazhduar të prezantoje aderimet e reja. Kryetari i Këshillit Kombëtar, Jakup Krasniqi, ka mirëpritur në këtë subjekt dy anëta ...
Balaj-Halimaj: Nisma Socialdemokrate është për një qeveri efikase

Balaj-Halimaj: Nisma Socialdemokrate është për një qeveri efikase

Albulena Balaj-Halimi nga Nisma Socialdemokrate ka thënë se qeveria e ardhshme do të duhej të ishte shumë më efikase se sa që ka qenë. Ajo ka folur ...
Ministri Shala realizon atë që e premtoi, vendos masa reciproke ndaj Maqedonisë së Veriut

Ministri Shala realizon atë që e premtoi, vendos masa reciproke ndaj Maqedonisë së Veriut

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka vendosur masa reciproke ndaj mjaltit dhe patateve të Maqedonisë Veriore, për shkak se kjo e fundi ...
Hoti: Koalicioni i gabuar i LDK-së me PDK-në, bëri që rreth 150.000 qytetarë të ikin nga Kosova

Hoti: Koalicioni i gabuar i LDK-së me PDK-në, bëri që rreth 150.000 qytetarë të ikin nga Kosova

Deputeti i Nismës, Enver Hoti ka akuzuar koalicionin e dikurshëm PDK-LDK për mos liberalizim të vizave. Përmes një postimi, Hoti tha se ata që akuz ...
AAK-ja thotë se me Nismën dhe PSD-në do t’i mundin kundërshtarët

AAK-ja thotë se me Nismën dhe PSD-në do t’i mundin kundërshtarët

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë s ...
1 2 3 20 10 / 192 POSTS