Tag: Milan

1 2 3 11 10 / 106 POSTS
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet në Milan

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet në Milan

Sulmuesi 38 vjeçar suedez është kthyer përsëri në San Siro pasi që ka arritur të pajtohet me kontratën e re të ofruar nga klubi italian. Zlatan Ibr ...
Milani synon fitoren e tretë radhazi ndaj Sassuolos në formë të dobët, formacionet

Milani synon fitoren e tretë radhazi ndaj Sassuolos në formë të dobët, formacionet

Milani është në kërkim të fitores së tretë radhazi në Serie A, por për ta bërë këtë i duhet ta kalojnë pengesën Udinese. Milani i ringjallur pas em ...
Zbulohet paga që Ibrahimovici po ia kërkon Milanit

Zbulohet paga që Ibrahimovici po ia kërkon Milanit

Milani raportohet se po tenton të nënshkruajnë kontratë 18-muajshe me Zlatan Ibrahimovicin në vlerë prej gjashtë milionë eurosh, mirëpo sulmuesi suede ...
Milani e shet Piatekun për Ibrën?

Milani e shet Piatekun për Ibrën?

“Rossoneri” janë të dëshpëruar me sulmuesin polak dhe po planifikojnë ta sjellin veteranin suedez në vend të tij. Milani është i hapur për ta shitu ...
Xhaka buzë kalimit te gjiganti italian, kërkon shtëpi në Milano

Xhaka buzë kalimit te gjiganti italian, kërkon shtëpi në Milano

Granit Xhaka është në kërkim të një shtëpie në qytetin italian, Milano, duke i rritur dukshëm mundësitë për t’iu bashkuar Milanit gjatë afatit kalimta ...
Pioli gjen fitoren e parë me Milanin falë Susos

Pioli gjen fitoren e parë me Milanin falë Susos

Më në fund, Stefano Pioli ka marrë fitoren e parë në stolin e Milanit. Shtatë herë kampionët e Evropës kanë triumfuar në “San Siro” kundër SPAL, sf ...
Modric, Vidal e Rakitic, objektiva të Milanit

Modric, Vidal e Rakitic, objektiva të Milanit

“Rossoneri” po planifikojnë të përforcohen në mesfushë në afatin kalimtar të janarit. Ata e synojnë dyshen e Barcelonës dhe mesfushorin e Real Madridi ...
Suso drejt largimit nga Milani

Suso drejt largimit nga Milani

Futbollisti anësor ka rënie të formës dhe “Rossoneri” po planifikojnë ta shesin atë në janar E ardhmja e Susos mund të jetë larg Milanit. Futbol ...
Calhanoglu shënon supergol dhe e kalon Milanin në epërsi

Calhanoglu shënon supergol dhe e kalon Milanin në epërsi

Milan ka kaluar në epërsi kundër Lecces në ndeshjen që po zhvillohet në “San Siro” Ishte mesfushori turk, Hakan Calhanoglu, ai që shënoi një gol të ...
Mandzukic arrin marrëveshje për transferim në Milan

Mandzukic arrin marrëveshje për transferim në Milan

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, ka arritur marrëveshje personale për t’u transferuar te klubi rival, Milan, sipas raportimeve të Il Giornale. ...
1 2 3 11 10 / 106 POSTS