Tag: Messi

1 2 3 5 10 / 47 POSTS
Reagimi qesharak i futbollistit pasi Messi ia fut topin mes këmbëve

Reagimi qesharak i futbollistit pasi Messi ia fut topin mes këmbëve

Oscar Plano i Real Valladolidit iu bashkua listës së gjatë të viktimave të Lionel Messit të martën në mrëmje. Reagimi i tij ka bërë që videoja e atij ...
Messi e thyen një rekord dhe e arrin një tjetër në Ligën e Kampionëve

Messi e thyen një rekord dhe e arrin një tjetër në Ligën e Kampionëve

Lionel Messi e theu një rekord të mërkurën me golin e tij kundër Slavia Prahas, ndërsa i barazoi dy legjenda të Real Madridit, Raulin dhe Cristiano Ro ...
Messi shpërblehet me Këpucën e Artë për herë të gjashtë

Messi shpërblehet me Këpucën e Artë për herë të gjashtë

Lionel Messi e ka thyer rekordin duke e fituar Këpucën e Artë për herë të gjashtë në karrierë, për herë të tretë radhazi, përderisa rivali i tij Crist ...
Statistikat: Messi është gati tri herë më i mirë sesa secili futbollist tjetër

Statistikat: Messi është gati tri herë më i mirë sesa secili futbollist tjetër

Është e vështirë ta krahasosh Lionel Messin me lojtarët e tjerë në botën e futbollit, mirëpo studimi i fundit i ESPN pretendon se argjentinasi është t ...
Messi ia bën sefte në La Liga me një gol të çmendur nga gjuajtja e lirë

Messi ia bën sefte në La Liga me një gol të çmendur nga gjuajtja e lirë

Barcelona është duke e mposhtur 4-0 Sevillën në “Camp Nou”. Ishte Lionel Messi ai që shënoi për 4-0 një gol të çmendur nga gjuajtja e lirë, në minu ...
Pamje nga asisti fantastik i Lionel Messit kundër Interit

Pamje nga asisti fantastik i Lionel Messit kundër Interit

Lionel Messi i ka lënë prapa problemet me lëndime, që ia humbën dy muajt e para të sezonit të ri, dhe dhuroi momente magjike në fitoren e Barcelonës k ...
El Chiringuito: Messi mund të mungojë më gjatë

El Chiringuito: Messi mund të mungojë më gjatë

U raportua se Messi do të mungojë 10 deri në 15 ditë, por tani sipas “El Chiringuito” lëndimi është më serioz dhe Leo mund të qëndrojë jashtë fushave ...
Reagon FIFA: Nuk janë falsifikuar votat për Messin

Reagon FIFA: Nuk janë falsifikuar votat për Messin

FIFA ka mohuar pretendimet se janë falsifikuar votat dhe kinse i janë dhënë padrejtësisht Lionel Messit. Kapiteni i Nikaraguas, Juan Barrera kishte ...
A u falsifikuan votat e FIFA-s për ta shpallur Messin më të mirin?

A u falsifikuan votat e FIFA-s për ta shpallur Messin më të mirin?

Janë ngritur dyshime se Messi është shpallur padrejtësisht Lojtari më i Miri i Vitit 2019 nga FIFA, të paktën sipas dy prej votuesve. Gazeta italia ...
Zyrtare: Messi e tërheq muskulin në kofshën e majtë, mund të mungojë kundër Interit

Zyrtare: Messi e tërheq muskulin në kofshën e majtë, mund të mungojë kundër Interit

Barcelona ka njoftuar zyrtarisht se Lionel Messi e ka tërhequr muskulin në adductorin e kofshës së majtë, gjatë ndeshjes kundër Villarrealit. Kapiteni ...
1 2 3 5 10 / 47 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19