Tag: LDK

1 2 3 5 10 / 48 POSTS
LDK-ja ngrin negociatat me Vetëvendosjen për koalicionin: Takohemi vetëm pasi të numërohen krejt votat

LDK-ja ngrin negociatat me Vetëvendosjen për koalicionin: Takohemi vetëm pasi të numërohen krejt votat

Lidhja Demokratike e Kosovës e Vetëvendosja si duket do të pauzojnë pak sa i përket koalicionit parazgjedhor. Kështu ka deklaruar pas mbledhjes së kry ...
Sot takohen ekipet e LVV-së dhe LDK-së

Sot takohen ekipet e LVV-së dhe LDK-së

Ekipet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot do të takohen për t’u dakorduar për programin qeverisës. Kështu ka deklaruar ...
Rezultatet në Lipjan: Më të votuarit e LDK’së në bastionin e vet

Rezultatet në Lipjan: Më të votuarit e LDK’së në bastionin e vet

Kandidatja e Lidhjes Demokratike për Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani në qytetin e Lipjanit ka marrë 8742 vota. Pas saj, kandidati për depute ...
Eskalon situata në tubimin e LDK-së në Viti, banori shpërthen në sharje e ofendime ndaj kryetarit

Eskalon situata në tubimin e LDK-së në Viti, banori shpërthen në sharje e ofendime ndaj kryetarit

Në fshatin Sodovinë e Muhaxherëve në Viti një banor ka sharë kryetarin e Vitisë, Sokol Haliti. Aty aktivistët e LDK-së e kanë pamundë ...
A do ta mbajë Vjosa Osmani fotografinë e Thaçit të cilin LDK e bëri president? Kjo është përgjigjja e saj

A do ta mbajë Vjosa Osmani fotografinë e Thaçit të cilin LDK e bëri president? Kjo është përgjigjja e saj

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, në emisionin “Pressing” është përgjigjur nëse do ta mbante fotografinë e presidentit Hashim Thaçi ...
Nënkryetari i AAK’së: Preferojmë të qeverisim me LDK-në, taksa nuk hiqet

Nënkryetari i AAK’së: Preferojmë të qeverisim me LDK-në, taksa nuk hiqet

Nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi në një prononcim për EkonomiOnline, ka folur rreth koalicioneve të mundshme pas zgje ...
Sherifi: Koalicioni PDK-VV? Gjithçka është e mundur

Sherifi: Koalicioni PDK-VV? Gjithçka është e mundur

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Bilall Sherifi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se gjithçka është e mu ...
Isa Mustafa për herë të parë në fushatë, bashkë me Vjosa Osmanin kërkojnë mbështetje në Ferizaj

Isa Mustafa për herë të parë në fushatë, bashkë me Vjosa Osmanin kërkojnë mbështetje në Ferizaj

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është parë sot për herë të parë në përkrahje të kandidates së kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmanit në tubimet m ...
Haki Raqi largohet nga lista e LDK-së për deputetë

Haki Raqi largohet nga lista e LDK-së për deputetë

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka publikuar listën e kandidatëve për teputetë e cila është certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Në listë ...
LDK kryen mbledhjen, s’i përmend nënkryetarët dhe Kryesinë

LDK kryen mbledhjen, s’i përmend nënkryetarët dhe Kryesinë

Lidhja Demokratike e Kosovës pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm që u mbajt pa praninë e mediave, përmes një komunikate për media kanë bërë të ...
1 2 3 5 10 / 48 POSTS