Tag: LDK

1 2 3 4 10 / 39 POSTS
LDK kryen mbledhjen, s’i përmend nënkryetarët dhe Kryesinë

LDK kryen mbledhjen, s’i përmend nënkryetarët dhe Kryesinë

Lidhja Demokratike e Kosovës pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm që u mbajt pa praninë e mediave, përmes një komunikate për media kanë bërë të ...
Tahiri i reagon Mustafës: “Arnimi i qeverisë” me PDK’në është ëndrra që shihini çdo natë

Tahiri i reagon Mustafës: “Arnimi i qeverisë” me PDK’në është ëndrra që shihini çdo natë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke komentuar zërat për vazhdimin e mandatit të qeverisë aktuale, përmes një qeverie me PDK-n ...
LDK’ja para udhëkryqit të madh, sot zgjedh kryetarin e ri

LDK’ja para udhëkryqit të madh, sot zgjedh kryetarin e ri

Lidhja Demokratike e Kosovës sot mban Kuvendin e IX Zgjedhor, ku do të votohet për kryetarin e partisë. Pritet që edhe këtë herë “timonin” në këtë par ...
Albin Kurti dhe Fatmir Limaj prin në sondazhet e fundit për Kryeministër të ardhshëm

Albin Kurti dhe Fatmir Limaj prin në sondazhet e fundit për Kryeministër të ardhshëm

Një sondazh i organizuar nga portali kallxo.com menjëher pas dorëheqjes së Kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj ka befasuar këtë të fundit i cili ...
Telashe edhe në LDK-në e Ferizajit, akuza për manipulim të procesit zgjedhorë në këtë qytet

Telashe edhe në LDK-në e Ferizajit, akuza për manipulim të procesit zgjedhorë në këtë qytet

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Blerim Grainca, ka sulmuar kolegët e tij partiakë, Muharrem Svarça e A ...
Dhunë edhe në LDK’në e Podujevës

Dhunë edhe në LDK’në e Podujevës

Përsëri rrahje në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Pasi nisën mosmarrëveshjet, pasuan edhe sulmet fizike në degën e partisë në Podujevë. Pikërisht n ...
Rrahjet në parti, Hoti thotë se LDK nuk ndahet

Rrahjet në parti, Hoti thotë se LDK nuk ndahet

Rrahjet që kanë ndodhur në nëndegë të ndryshme të LDK-së gjatë procesit të brendshëm zgjedhor i japin shije të keqe procesit, por këtë herë nuk do të ...
Haki Rugova akuzohet se hapi konkurs jashtëligjshëm për të rehatuar aktivistë të LDK’së

Haki Rugova akuzohet se hapi konkurs jashtëligjshëm për të rehatuar aktivistë të LDK’së

Adem Imeraj nga Istogu, i cili ka përfunduar studimet për Stomatologji në Universitetin e Prishtinës, kishte aplikuar për pozitën e stomatologut në Qe ...
Momenti kur plasin karriget e grushtet në nëndegën e LDK’së në Prishtinë

Momenti kur plasin karriget e grushtet në nëndegën e LDK’së në Prishtinë

Pas rrahjeve në disa degë të LDK-së Prishtinë e Ferizaj, një e tillë sërish ka ndodhur para pak çastesh në degën e kësaj partie në Mat. Aty, simpat ...
Breshëri grushtesh e shuplakash në LDK’në e Ferizajt, dalin pamjet të reja

Breshëri grushtesh e shuplakash në LDK’në e Ferizajt, dalin pamjet të reja

Përleshjet brenda Lidhjes Demokratiket të Kosovës (LDK), nuk kanë të ndalur. Së fundi është bërë publike një video ku ka pasur përleshje gjatë procesi ...
1 2 3 4 10 / 39 POSTS