Tag: Kuvendi

1 2 3 5 10 / 42 POSTS
Regjistrohen 119 deputetë në Kuvend të Kosovës

Regjistrohen 119 deputetë në Kuvend të Kosovës

Janë regjistruar deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës, është bërë e ditur përmes një njoftimi për media. Në Kuvend të Kosovës janë regjistruar 1 ...
Me 89 vota shpërndahet Kuvendi, tash s’ka skenar tjetër përveç zgjedhjeve

Me 89 vota shpërndahet Kuvendi, tash s’ka skenar tjetër përveç zgjedhjeve

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro shpërndarjes së Kuvendit, duke i hapur kështu rrugë zgjedhjeve të jashtëzakonshme, shkruan Gazeta Expr ...
Kuvendi arrin konsensus për Tribunalin për krimet e Serbisë

Kuvendi arrin konsensus për Tribunalin për krimet e Serbisë

Kuvendi i Kosovës ka rritur të gjejë konsensus rreth nismës së kryetarit Kadri Veseli për themelimin e Tribunalit të për gjenocidin serb në Kosovë. Të ...
20 vjet nga masakra e Dubravës, Kuvendi mban seancë të veçantë

20 vjet nga masakra e Dubravës, Kuvendi mban seancë të veçantë

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të veçantë në përvjetorin e 20-të të masakrës së Dubravës. Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të veçantë ...
Seanca për gjenocidin vazhdon të hënën

Seanca për gjenocidin vazhdon të hënën

Kuvendi i Kosovës të hënën do të vazhdojë seancën plenare për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë që nuk ka përfunduar ...
Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb të kryer në Kosovë

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb të kryer në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi ka propozuar që Rezoluta për gjenocidin serb të kryer në Kosovë të votohet para se Kuvendi të shk ...
Kuvendi diskuton për Tribunalin në orën 14:00

Kuvendi diskuton për Tribunalin në orën 14:00

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë deri në orën 14:00. Pas përfundimit të dy pikave të para të rendit të ditës, atë të deklarimeve ...
Nesër seancë e jashtëzakonshme

Nesër seancë e jashtëzakonshme

Nesër Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë të jashtëzakonshme. Në këtë seancë do të diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që ...
Kuvendi vazhdon seancën, Haradinaj në interpelancë

Kuvendi vazhdon seancën, Haradinaj në interpelancë

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj seancën plenare. Në rend dite janë interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj, ajo e ministrit të Zhvillimit E ...
Kuvendi vazhdon sot seancat, shqyrton 51 pika të papërfunduara

Kuvendi vazhdon sot seancat, shqyrton 51 pika të papërfunduara

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot seancat e papërfunduara të datave 30 janar, 28 shkurt, 7, 12 dhe 13 mars, të cilat ishin paraparë për 11 prill, p ...
1 2 3 5 10 / 42 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19