Tag: Kosovo

1 2 3 10 / 26 POSTS
Produktet “Made in Kosova” synojnë tregun amerikanë

Produktet “Made in Kosova” synojnë tregun amerikanë

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë përmes Agjencisë për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), së bashku me kompani nga Kosova po ...
Lajm i mirë për Kosovën pas zgjedhjeve të Parlamentit Evropian

Lajm i mirë për Kosovën pas zgjedhjeve të Parlamentit Evropian

Sot janë zhvilluar zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Njohësi i çështjeve politike nga KDI, Artan Murati, ka komentuar rezultatet pr ...
Gjuriqin e pengon pika e përbashkët kufitare Kosovë-Shqipëri, thotë se është e jashtëligjshme

Gjuriqin e pengon pika e përbashkët kufitare Kosovë-Shqipëri, thotë se është e jashtëligjshme

Kosova dhe Shqipëria kanë filluar me zbatimin e marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufirit. Nënshkrimi i marrëveshjes është bërë nga ministri ...
Zgjidhja për Kosovën: SHBA, Rusia dhe Kina në bisedime, një Rezolutë e re 1244?

Zgjidhja për Kosovën: SHBA, Rusia dhe Kina në bisedime, një Rezolutë e re 1244?

"Kurir" shkruan se angazhimi i madh nga SHBA-të së bashku me inkuadrimin e Rusisë dhe Kinës mund të sjellin një zgjidhje përfundimtare për Kosovën. P ...
Pritje e gjatë për të hyrë në Kosovë në Merdare

Pritje e gjatë për të hyrë në Kosovë në Merdare

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritja për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare me Serbinë në Merdare është deri në një orë. E kjo po ndo ...
Mbyllet takimi Kosovë – BE, anulohet konferenca për media

Mbyllet takimi Kosovë – BE, anulohet konferenca për media

Në Bruksel është mbyllur takimi i delegacionit të Kosovës dhe atij të BE-së. Ka përfunduar takimi i delegacionit të Kosovës i kryesuar nga Kryeminist ...
BE dhe Kosova nesër bisedojnë për marrëdhëniet dhe tarifat reciproke

BE dhe Kosova nesër bisedojnë për marrëdhëniet dhe tarifat reciproke

Zyrtarët e BE dhe Kosovës do të mbajnë nesër mbledhjen e tretë të Këshillit të Stabilizim-Asociimit në Bruksel Kjo do të jetë një mundësi për të vlerë ...
Minat e para që do blihen për FSK-në

Minat e para që do blihen për FSK-në

Forca e Sigurisë së Kosovës që ka nisur tranzicionin për t’u bëë ushtria më e re në Ballkan ka planifikuar blerjen e artilerive. Vlerësimet  e ...
Kosova, ndër vendet prijëse në botë që i kushton rëndësi vaksinimit

Kosova, ndër vendet prijëse në botë që i kushton rëndësi vaksinimit

Kosova njihet si vend me mbulueshmëri të mirë të imunizimit (vaksinimit). Sipas profesionistëve nga fusha e shëndetit publik, Kosova renditet në mesin ...
Ngjarjet kryesore të ditës së sotme

Ngjarjet kryesore të ditës së sotme

Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 10:00) Këshilli i Kosovës për Trashëgimi Kult ...
1 2 3 10 / 26 POSTS