Tag: Kosova

1 18 19 20 21 200 / 206 POSTS
Këshillat e mjekut: Mbrojtja e fëmijëve nga ajri i ndotur në Kosovë

Këshillat e mjekut: Mbrojtja e fëmijëve nga ajri i ndotur në Kosovë

Ajri i ndotur është bërë shqetësim për qytetarët. Ekspozimi ndaj një ajri (i ndotur) të tillë ka bërë që spitalet të kenë numër më të madh të pacientë ...
Ramush Haradinaj dhe Gazmend Muhaxheri sot përballen në Gjykatë

Ramush Haradinaj dhe Gazmend Muhaxheri sot përballen në Gjykatë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, pritet që sot të përballen në gjyq për padinë që shefi i ...
Komisioni për Punë të Brendshme shqyrton projektligjet për transformimin e FSK-së

Komisioni për Punë të Brendshme shqyrton projektligjet për transformimin e FSK-së

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës shqyrton raportin për Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes ...
Këto janë marrëveshjet që do të nënshkruhen në mbledhjen e dy qeverive

Këto janë marrëveshjet që do të nënshkruhen në mbledhjen e dy qeverive

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, do të nënshkruajnë disa marrëveshje për të lehtësuar barrierat ekzistuese ndërmjet dy vendeve. Hapjen e kësaj ...
Sulmuesi i Kosovës shënon në barazimin e Rizesporit ndaj Sivassporit

Sulmuesi i Kosovës shënon në barazimin e Rizesporit ndaj Sivassporit

Sulmuesi i ekipit kombëtar të Kosovës, Vedat Muriqi e ka shënuar golin e vetëm për skuadrën e tij Rizesporin në barazimin 1-1 ndaj Sivassporti të diel ...
Kurti i reagon Ahmetajt: Politika e jashtme e Shqipërisë ta ndjekë Kosovën e jo Serbinë

Kurti i reagon Ahmetajt: Politika e jashtme e Shqipërisë ta ndjekë Kosovën e jo Serbinë

Gjatë ditës së djeshme Ministri i Financave në Shqipëri, Arben Ahmetaj, u deklarua kundër kundër taksës 100 % që Kosova i ka vënë produkteve serbe dhe ...
Limaj porosi Presidentit: Dialogu me Serbinë ka dështuar, ishte edhe i dëmshëm

Limaj porosi Presidentit: Dialogu me Serbinë ka dështuar, ishte edhe i dëmshëm

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka theksuar se janë duke biseduar me partitë opozitare, për të ardhur deri te objektivi, që në dialogun m ...
Media nga Azerbajxhani: Zhegrova për 16 minuta, tregoi më shumë se lojtari ynë në gjithë sezonin

Media nga Azerbajxhani: Zhegrova për 16 minuta, tregoi më shumë se lojtari ynë në gjithë sezonin

Kombëtarja e Azerbajxhanit ka qenë cak i shumë kritikave nga mediet atje pas humbjes së thellë 4:0 nga Kosova në Prishtinë. ‘Dardanët’ me një fitore ...
Emocionet e ndeshjes Kosovë – Azerbajxhan përmes fotografive të FFK-së

Emocionet e ndeshjes Kosovë – Azerbajxhan përmes fotografive të FFK-së

Tifozët e Kosovës në futboll po përjetojnë emocione të mëdha pas suksesit të ‘Dardanëve’ në Ligën e Kombeve në sezonin e parë të kësaj gare. Kosova k ...
Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll

Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll

Kosova dhe Serbia sonte kanë përfunduar si të parat sonte në grupet e tyre në Ligën e Kombeve. Kosova e mundi Azerbajxhanin në Ligën D te Kombe ...
1 18 19 20 21 200 / 206 POSTS