Tag: Kosova

1 18 19 20198 / 198 POSTS
Emocionet e ndeshjes Kosovë – Azerbajxhan përmes fotografive të FFK-së

Emocionet e ndeshjes Kosovë – Azerbajxhan përmes fotografive të FFK-së

Tifozët e Kosovës në futboll po përjetojnë emocione të mëdha pas suksesit të ‘Dardanëve’ në Ligën e Kombeve në sezonin e parë të kësaj gare. Kosova k ...
Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll

Statistika që tregon se Kosova është më e fortë se Serbia në futboll

Kosova dhe Serbia sonte kanë përfunduar si të parat sonte në grupet e tyre në Ligën e Kombeve. Kosova e mundi Azerbajxhanin në Ligën D te Kombe ...
As shiu nuk i ndalon “Dardanët” në përkrahje të Kosovës [Foto]

As shiu nuk i ndalon “Dardanët” në përkrahje të Kosovës [Foto]

As shiu i cili nuk po ndalon që nga pasditja nuk i ndalon tifozët e Kosovë që ta ndjekin nga afër përfaqsuesen e tyre të zemres, raporton Gazeta Lajm ...
“Dardanët” dalin në nxehje, gjithçka gati për ndeshjen

“Dardanët” dalin në nxehje, gjithçka gati për ndeshjen

Lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë filluar që të dalin në nxehje. Ata do të luajnë sonte ndeshjen e sezonit derisa nuk kanë humbur asnjë nde ...
Befasi në formacionin e Kosovës, në portë starton Muriçi, Valon Berisha kapiten

Befasi në formacionin e Kosovës, në portë starton Muriçi, Valon Berisha kapiten

Janë publikuar formacionet zyrtare të Kosovës dhe Azerbajxhanit Gabimet e shumta të Ujkanit në ndeshjen me Maltën kanë bërë që portieri i dytë ...
Gazetari i Azerbajxhanit: A e dini çfarë thonë për Kosovën në vendin tonë?

Gazetari i Azerbajxhanit: A e dini çfarë thonë për Kosovën në vendin tonë?

Trajneri Bernard Challandes dhe mesfushori Valon Berisha kanë mbajtur dje (e hënë) konferencën për shtyp për ndeshjen mes Kosovës dhe Azerbajxhanit. ...
Noizy tallet me Kombëtaren e Shqipërisë, i quan lojtarët e saj ” lojtarë fasulesh”

Noizy tallet me Kombëtaren e Shqipërisë, i quan lojtarët e saj ” lojtarë fasulesh”

Reperi Noizy duket se është mërzitur shumë nga humbjet e Shqipërisë saqë nuk do të jetë tifozë i saj. Në një postim të tij në rrjetet sociale N ...
UEFA dënon Rumaninë, fyeu Kosovarët

UEFA dënon Rumaninë, fyeu Kosovarët

Komiteti për Disiplinë i UEFA më 25 tetor do të vendos sanksione kundër Rumanisë pasi që tifozët e tyre përdorën kore raciste kundër hungarezëve, koso ...
1 18 19 20198 / 198 POSTS