Tag: Kosova

1 2 3 21 10 / 206 POSTS
Kosova goditet nga një tërmet me magnitutë 4 [Foto]

Kosova goditet nga një tërmet me magnitutë 4 [Foto]

Disa dridhje toke janë ndjerë në Prishtinë para pak çastesh. Një gjë e tillë është lajmëruar edhe nga faqja EMSC e cila merret me regjistrimin e të ...
Paralajmërohet dështimi i katërt i Kosovës në rrugën drejt Interpol’it

Paralajmërohet dështimi i katërt i Kosovës në rrugën drejt Interpol’it

Edhe një javë ka mbetur deri në kohën kur Kosova për herë të katërt do të tentojë që t’i marrë votat e mjaftueshme për t’u anëtarësuar në organizatën ...
Vjen lajmi i keq: Kosova s’mund të marrë statusin e kandidatit për në BE as në vitin 2020

Vjen lajmi i keq: Kosova s’mund të marrë statusin e kandidatit për në BE as në vitin 2020

Në fund të vitit 2018 ishte premtuar nga Qeveria Haradinaj se Kosova do të marrë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE). ...
Asnjë zyrtar serb nuk është lejuar dhe nuk do të lejohet të hyjë në Kosovë

Asnjë zyrtar serb nuk është lejuar dhe nuk do të lejohet të hyjë në Kosovë

Këshilltari i ministrit të jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli – Jetlir Zyberaj, është shprehur se Serbia po tenton të destabilizojë Kosovën para zgjed ...
Vëzhguesit e BE-së nisen drejt Kosovës

Vëzhguesit e BE-së nisen drejt Kosovës

Bashkimi Evropian ka vendosur të dërgojë mision vëzhgues për të monitoruar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Shefja për politikë të j ...
Zgjedhjeve të shpeshta po ua sheh sherrin ekonomia në Kosovë

Zgjedhjeve të shpeshta po ua sheh sherrin ekonomia në Kosovë

Mbajtja e shpeshtë e zgjedhjeve po shihet si pengesë e zhvillimit të biznesit në vend. Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë ...
Këto janë masat që Kosova ka ndërmarrë ndaj ndërhyrjes së Serbisë në procesin zgjedhor

Këto janë masat që Kosova ka ndërmarrë ndaj ndërhyrjes së Serbisë në procesin zgjedhor

Institucionet e Kosovës nuk do të lejojnë asnjë përfaqësues shtetëror të cilitdo shtet tjetër, që të vijë në Kosovë dhe të bëjë fushatë, në kohën kur ...
Përgjysmohet sipërfaqja e tokës së mbjellë me grurë

Përgjysmohet sipërfaqja e tokës së mbjellë me grurë

Në Kosovë sipërfaqet e përgjithshme të tokës bujqësore të kultivuara me drithëra, konkretisht me kulturën e grurit, nga viti në vit po zvogëlohen, duk ...
Sa do t’i kushtojnë zgjedhjet Kosovës

Sa do t’i kushtojnë zgjedhjet Kosovës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është i gatshëm për organizimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, mirëpo ende i mungon një anëtar nga radhët e koa ...
Kosova ka mungesë të fuqisë punëtore në disa sektorë

Kosova ka mungesë të fuqisë punëtore në disa sektorë

Kosova po përballet me mungesë të fuqisë punëtore profesioniste në sektorë të ndryshëm. Këtë e potencojnë përfaqësues të Bashkimit të Sindikatave të P ...
1 2 3 21 10 / 206 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19