Tag: Kosnett

Ambasadori amerikan: Koha që të formohet qeveria dhe të plotësohen premtimet elektorale

Ambasadori amerikan: Koha që të formohet qeveria dhe të plotësohen premtimet elektorale

Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se tani pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve është koha për t’u krijuar sa më shpejt ...
Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje, e takon Albin Kurtin

Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje, e takon Albin Kurtin

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në ...
Ambasadori amerikan: Mos i përdorni viktimat e luftës për përfitime politike

Ambasadori amerikan: Mos i përdorni viktimat e luftës për përfitime politike

Ambasadori amerikan, Phillip Kosnett, ka reaguar ndaj publikimit të fotos nga deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina. Në reagimi ...
Kosnett përplas derën dhe largohet nervoz nga takimi me liderët

Kosnett përplas derën dhe largohet nervoz nga takimi me liderët

Ambasadori, Philip Kosnett përplas derën dhe braktis i nervozuar takimin me liderët. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ...
Veseli flet pas takimit me Kosnett dhe Haradinajn: Vendimet i marrim bashkë me SHBA-të

Veseli flet pas takimit me Kosnett dhe Haradinajn: Vendimet i marrim bashkë me SHBA-të

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka folur pas takimit të sotëm me Haradinajn dhe ambasadorin e SHBA-ve Philip Kosnett. Veseli, ka thënë pas takimit ...
Nis takimi Veseli, Haradinaj dhe Kosnett – diskutohet për taksën

Nis takimi Veseli, Haradinaj dhe Kosnett – diskutohet për taksën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett sot po zhvillojnë një ...
Sot diskutohet për taksën me ambasadorin amerikan, a do të zmbrapset Haradinaj

Sot diskutohet për taksën me ambasadorin amerikan, a do të zmbrapset Haradinaj

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett pritet ...
Ambasadori amerikan: Votimi për tranzicionin e FSK-së, moment historik për Kosovën

Ambasadori amerikan: Votimi për tranzicionin e FSK-së, moment historik për Kosovën

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett votimin e Ushtrisë gjatë ditës së nesërme e ka quajtur moment historik për vendin. Në një postim n ...
Kosnett: Amerika nuk ka gisht në “korigjimin e kufirit” Kosovë-Serbi

Kosnett: Amerika nuk ka gisht në “korigjimin e kufirit” Kosovë-Serbi

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për marrëveshjen përfundimtare që mund të arrihet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. ...
9 / 9 POSTS