Tag: Glauk Konjufca

1 2 10 / 11 POSTS
Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti

Vetëvendosjes ia mbyllin dyert e shkollës në Viti

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur pas një tubimi që u ndalua në Viti, pasi atje ua mbyllën dyert e shkollës dhe ...
Molliqaj: Kurti e bëri kurban Konjufcën që të arrijë te pushteti

Molliqaj: Kurti e bëri kurban Konjufcën që të arrijë te pushteti

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas raportimeve se është arritur marrëveshje mes dy partive, Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidh ...
Memli Krasniqi e krahason Glauk Konjufcën me Aleksandër Vuçiqin

Memli Krasniqi e krahason Glauk Konjufcën me Aleksandër Vuçiqin

Ish-shefat e grupeve parlamentare të Lëvizjes Vetëvendosje, përkatësisht PDK-së, Glauk Konjufca dhe Memli Krasniqi, janë përplasur me akuza e kundërak ...
Konjufca: Vjosa Osmani ka funksionuar me logjikë të Prontos

Konjufca: Vjosa Osmani ka funksionuar me logjikë të Prontos

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se kandidatja për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK ...
Konjufca për Molliqajn: Duke u merr me të, ka bërë karrierë

Konjufca për Molliqajn: Duke u merr me të, ka bërë karrierë

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, në emisionin Frontal të Televizionit 7, ka folur për akuzat që i ka drejtuar te ai dikush ...
Dardan Molliqaj prezanton fakte se Glauk Konjufca ishte pjesë e SHIK-ut

Dardan Molliqaj prezanton fakte se Glauk Konjufca ishte pjesë e SHIK-ut

Zhvillime dramatike kanë ndodhur në Kuvendin e Kosovës teksa deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka shpalosur fakte që sipas tij tregojnë se deputeti i ...
“Ditë e madhe”, Molliqaj sot “prezanton faktet që Konjufca ishte në SHIK”

“Ditë e madhe”, Molliqaj sot “prezanton faktet që Konjufca ishte në SHIK”

Kuvendi sot mban seancë prej orës 10:00. Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, javën e kaluar k ...
Molliqaj paralajmëron ditën kur do prezanton faktet se Konjufca ishte në SHIK

Molliqaj paralajmëron ditën kur do prezanton faktet se Konjufca ishte në SHIK

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PSD-së, Dardan Molliqaj, paralajmëroi se faktet që Glauk Konjufca ka qenë pjesë e SHIK-ut do t’i prezantoj ...
Molliqaj: Glauk Konjufca ishte 1 vit në SHIK

Molliqaj: Glauk Konjufca ishte 1 vit në SHIK

Kanë vazhduar përplasjet mes PSD-së dhe VV-së në Kuvendin e Kosovës. Dikur kolegë të një partie, e tash kundërshtar politik, Dardan Molliqaj e Glauk ...
Konjufca: Thaçi i ka 23 deputetë në koalicionin qeverisës

Konjufca: Thaçi i ka 23 deputetë në koalicionin qeverisës

Shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se Ekipi shtetëror për dialogun me Serbinë, të cilit i prinë Fatmir Limaj e Shpend Ahmet ...
1 2 10 / 11 POSTS