Tag: Football

1 2 3 30 10 / 296 POSTS
Rezultatet e Topit të Artë 2019 nëse fituesi do të zgjidhej bazuar në statistika

Rezultatet e Topit të Artë 2019 nëse fituesi do të zgjidhej bazuar në statistika

Përderisa Virgil van Dijku konsiderohet favorit për ta fituar Topin e Artë këtë vit, ai do të radhitej vetëm i 29-ti nëse çmimi do të ndahej vetëm në ...
Rabiot pranë zyrtarizmit te Juventusi, do të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare

Rabiot pranë zyrtarizmit te Juventusi, do të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare

Kontratë 5-vjeçare dhe 7 milionë euro në sezon, Rabiot është afër zyrtarizmit te Juventusi. Juventusi ka arritur marrëveshje me mesfushorin francez ...
Arsenali e shpërblen Xhakën me shiritin e kapitenit

Arsenali e shpërblen Xhakën me shiritin e kapitenit

E përditshmja angleze, Daily Star, raporton se Granit Xhaka mund të jetë kapiteni i Arsenalit për sezonin e ardhshëm. Klubi londinez e mori këtë vendi ...
Milani, në bisedime me Real Madridin për transferimin e disa lojtarëve

Milani, në bisedime me Real Madridin për transferimin e disa lojtarëve

Misteri rreth takimit të drejtuesve të Milanit me ata të Real Madridit po vazhdon ende dhe tani kuqezinjtë janë të lidhur me transferimin e Marco Asen ...
Sky Sports zbulon të ardhmen e Paul Pogba

Sky Sports zbulon të ardhmen e Paul Pogba

Paul Pogba pritet të qëndrojë në Manchester United këtë verë, përkundër interesimit të madh nga Real Madridi dhe Juventusi, sipas Sky Sports. Ole G ...
Orari i ndeshjeve të Premierligës: Sezoni 2019/20 nis me superderbi qysh javën e parë

Orari i ndeshjeve të Premierligës: Sezoni 2019/20 nis me superderbi qysh javën e parë

Kampioni në fuqi, Manchester City, do ta nisë sezonin e ri të Premierligës jashtë shtëpisë kundër West Hamit, ndërsa Manchester Unitedi do të përballe ...
Buffon shkon te skuadra legjendare, për të zëvendësuar portierin legjendar

Buffon shkon te skuadra legjendare, për të zëvendësuar portierin legjendar

Një nga portierët më të mirë të të gjitha kohërave, Gianluigi Buffon, nuk e ka ndërmend të pensionohet edhe pas largimit nga PSG. Skuadra e PSG-së ...
Le Parisien: Griezmann do luajë në këtë klub sezonin e ardhshëm

Le Parisien: Griezmann do luajë në këtë klub sezonin e ardhshëm

Antoine Griezmann zbuloi të dielën se ai tashmë e di destinacionin e tij të ardhshëm dhe duket sikur do të qëndrojë në Spanjë. Francezi konfirmoi s ...
Liga e Kombeve: Bernardo më i miri, De Jong më premtuesi

Liga e Kombeve: Bernardo më i miri, De Jong më premtuesi

Portugalia është shpallur kampion në Ligën e Kombeve, duke mposhtur kombëtaren e Holandës në finale. Edhe dy lojtarët që fituan çmimet individuale ...
Sot ditë e ngarkuar në Serie A – Milan, Juve e Roma pritet të zyrtarizojnë trajnerët

Sot ditë e ngarkuar në Serie A – Milan, Juve e Roma pritet të zyrtarizojnë trajnerët

Dita e hënë do të jetë një ditë mjaft e ngarkuar për kampionatin italian, Serie A. Tre gjigantët e këtij kampionati, Milano, Juventus dhe Roma, pri ...
1 2 3 30 10 / 296 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19