Tag: FFK

1 2 3 7 10 / 62 POSTS
Renditja e FIFA-s: Kosova e mbyll vitin 2019 në pozitën e 115-të

Renditja e FIFA-s: Kosova e mbyll vitin 2019 në pozitën e 115-të

FIFA e ka publikuar sot renditjen e fundit të vitit 2019, ku “Dardanët” gjenden në vendin e 115-të, pa lëvizur nga pozita që e mbanin në muajin e kalu ...
UEFA s’e përjashton mundësinë që Kosova dhe Serbia të përballen në EURO 2020

UEFA s’e përjashton mundësinë që Kosova dhe Serbia të përballen në EURO 2020

Organi qeverisës i futbollit në Evropë, UEFA, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Kosova dhe Serbia të përballen mes vete në fazën eliminatore të Kampio ...
Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

Kosova – Anglia, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për super sfidën mes Kosovës dhe Anglisë Kosova dhe Anglia do t’i përmbyllin eliminatoret për ‘Euro 2020’ me nde ...
Dardanet, hyrje spektakulare në Dossan Arena

Dardanet, hyrje spektakulare në Dossan Arena

Përpos lojtarëve të Kosovës të cilët këto momente po e bëjnë nxehjen para se të fillojë ndeshja Çekia-Kosova, tifozët dardanë kanë bërë një hyrje spek ...
Hoteli ku po qëndrojnë futbollistët e Kosovës mbushet me tifozë

Hoteli ku po qëndrojnë futbollistët e Kosovës mbushet me tifozë

Kanë mbetur edhe pak orë deri te fillimi i ndeshjes së shumëpritur në ‘Doosan Arena’. Çekia dhe Kosova do të zhvillojnë ndeshjen që po konsiderohet ...
Nisin hetimet për shitjen e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli

Nisin hetimet për shitjen e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli

Prokuroria e Shtetit ka autorizuar njësitet përkatëse të Policisë së Kosovës për t’i verifikuar dyshimet lidhur me shitjen e biletave të ndeshjes Koso ...
Zyrtare: Muriqi mungon ndaj Çekisë dhe Anglisë, shkaku i lëndimit

Zyrtare: Muriqi mungon ndaj Çekisë dhe Anglisë, shkaku i lëndimit

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë të riaftësohet nga lëndimi dhe si pasojë do të mungojnë në dy ndeshjen vendimtare të Kosovës kundër Republikës së Çekisë t ...
Sot dalin në shitje biletat për Kosovë-Angli, vetëm 5% prej kërkuesve mund të sigurojë biletë

Sot dalin në shitje biletat për Kosovë-Angli, vetëm 5% prej kërkuesve mund të sigurojë biletë

Biletat për ndeshjen përfundimtare të Kosovës kundër Anglisë në fushatën e saj të parë kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm, do ...
FFK-ja publikon çmimet e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli

FFK-ja publikon çmimet e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli

Nga 5 euro deri në 80 euro do të jenë çmimet e biletave për ndeshjen mes Kosovës dhe Anglisë, që do të zhvillohet brenda pak ditësh. Me datën 17 në ...
FFK e bënë zyrtare dënimin e Gjilanit, dy ndeshje jashtë terrenit dhe pa tifozë

FFK e bënë zyrtare dënimin e Gjilanit, dy ndeshje jashtë terrenit dhe pa tifozë

Gjilanit i ka kushtuar shumë lëshimi në organizim në takim ndaj Llapit. Bardhekuqtë shënuan fitore të thellë 3-0, por në fubd persona jo zyrtar sul ...
1 2 3 7 10 / 62 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19