Tag: FFK

1 2 3 5 10 / 50 POSTS
Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon

Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon… “Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi. Në fakt, mysafirë ...
“Dardanët të rreshtuar me krenari dhe përgjegjësi!”

“Dardanët të rreshtuar me krenari dhe përgjegjësi!”

Kosova do të përballet me Malin e Zi në ndeshjen e gjashtë kualifikuese për kampionatin evropian Euro 2020, shkruan Zëri.info. Kanë mbetur edhe pak ...
FFK-ja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me federatën gjermane

FFK-ja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me federatën gjermane

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka nënshkruar një marrëveshje gjithëpërfshirëse bashkëpunimi me Federatën e Futbollit të Gjermanisë të hënën në P ...
Kosova e pret Malin e Zi, në përpjekje për të mbetur në garë për kualifikim në Euro 2020

Kosova e pret Malin e Zi, në përpjekje për të mbetur në garë për kualifikim në Euro 2020

Kosovës do t’i duhet të fitojë kundër Malit të Zi, në mënyrë që të jetë akoma në garë për ta siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian 2020. Ko ...
Kosova me shumë ndryshime mposhti minimalisht Gjibraltarin

Kosova me shumë ndryshime mposhti minimalisht Gjibraltarin

Kosova e ka mposhtur 1-0 Gjibraltarin në “Fadil Vokrri” pak ditë para përballjes shumë të rëndësishme, me Malin e Zi. Rashica, Muriqi, Rrahmani, Al ...
Kosova zhvillon sot miqësoren me Gjibraltarin

Kosova zhvillon sot miqësoren me Gjibraltarin

Djemtë e Kosovës do të dalin sërish në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00 për ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, që e paraprin at ...
Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por ...
FFK-ja kërkon nga shteti ta ndalojë nesër hyrjen e Crvena Zvezdës në Kosovë

FFK-ja kërkon nga shteti ta ndalojë nesër hyrjen e Crvena Zvezdës në Kosovë

Mediat serbe raportojnë se nesër do të zhvillohet ndeshja në kuadër të Kupës së Serbisë ndërmjet Crvena Zvezdës së Beogradit dhe ekipit serb Trepça në ...
Biletat për ndeshjen Kosovë – Mal i Zi po shiten sërish ilegalisht

Biletat për ndeshjen Kosovë – Mal i Zi po shiten sërish ilegalisht

Përkundër që Federata e Futbollit e Kosovës kishte thënë se do ta nisë shitjen online të biletave për ndeshjet e ekipit kombëtar me qëllim që të mënja ...
Faqja e madhe e futbollit lavdëron fanellën e Kosovës

Faqja e madhe e futbollit lavdëron fanellën e Kosovës

Fanella e ekipit kombëtar të Kosovës për ndeshjen kundër Anglisë, që u zhvillua në muajin shtator, ishte në qendër të vëmendjes dje, pasi u publikua n ...
1 2 3 5 10 / 50 POSTS