Tag: Fatmir Limaj

1 2 3 10 10 / 98 POSTS
Haradinaj: KA përplasje Nisma – AAK, por koalicioni është i sigurt

Haradinaj: KA përplasje Nisma – AAK, por koalicioni është i sigurt

Gjatë ditëve të fundit ka pasur një përplasje mes deputetëve të Nismës dhe AAK-së, ndërkohë është thënë që ka një ftohje ndërmjet dy partnerëve të koa ...
Limaj në Pejë: NISMA po fuqizohet në Dukagjin

Limaj në Pejë: NISMA po fuqizohet në Dukagjin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka qëndruar sot në Pejë ku ka takuar struktura dhe simpatizantë të Nismës në këtë qytet. Fillimish ...
Limaj paralajmëron pozicion të ri nëse PAN s’krijon qëndrim për dialog e liberalizim vizash

Limaj paralajmëron pozicion të ri nëse PAN s’krijon qëndrim për dialog e liberalizim vizash

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se ka folur me Kadri Veselin dhe Ramush Haradinajn për një takim për t’i koordinuar qëndrimet për dialogun, ...
Limaj viziton degën e Nismës në Gjilan, thotë se mbështetja në këtë qytet për Nismën është dyfishuar

Limaj viziton degën e Nismës në Gjilan, thotë se mbështetja në këtë qytet për Nismën është dyfishuar

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vizituar degën e Nismës në Gjilan, ku është takuar me strukturat drejtues të kësaj dege. Limaj ...
Limaj: Kosova të kërkojë që dialogu të udhëhiqet nga gjermania Von der Leyen

Limaj: Kosova të kërkojë që dialogu të udhëhiqet nga gjermania Von der Leyen

Kreu i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se Kosova e ka pritur me skepticizëm emërimin e spanjo ...
Limaj thotë se partnerët e koalicionit duhet të dalin me një qëndrim pas vendimit të Kushtetueses

Limaj thotë se partnerët e koalicionit duhet të dalin me një qëndrim pas vendimit të Kushtetueses

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë çështja e bisedimeve me Serbinë nuk është çështje e ligjit, por e gatishmërisë dhe vullnetit ...
Limaj thotë se do të jetë zëdhënës i fuqishëm që të arrihet uniteti për bisedimet me Serbinë

Limaj thotë se do të jetë zëdhënës i fuqishëm që të arrihet uniteti për bisedimet me Serbinë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë çështja e bisedimeve me Serbinë nuk është çështje e ligjit, por e gatishmërisë dhe vullnetit ...
Limaj pas vendimit të Apelit: Fundi i një persekutimi të pashembullt

Limaj pas vendimit të Apelit: Fundi i një persekutimi të pashembullt

Gjykata e Apelit ka rikonfimuar pafajësinë e kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në rastin e njohur si MTPT. Në lidhje me këtë vendi ...
NISMA e ‘dridhë’ fort Prishtinën, i bashkohen 880 anëtarë të rinj

NISMA e ‘dridhë’ fort Prishtinën, i bashkohen 880 anëtarë të rinj

880 anëtarë të rinj të profileve e moshave të ndryshme i janë bashkuar Nismës Socialdemokrate dega në Prishtinë. Në një tubim madhështor me një pje ...
Limaj me bashkëpartiak dhe mijëra qytetarë i dhanë lamtumirën e fundit veteranit të UÇK-së, Mustafë Hoxha

Limaj me bashkëpartiak dhe mijëra qytetarë i dhanë lamtumirën e fundit veteranit të UÇK-së, Mustafë Hoxha

Kryetari i ‘Nismës’, Fatmir Limaj gjatë ditës së sotme ka marrë pjesë në varrimin e veteranit të UÇK-së, Mustafë Hoxha. Ai ka postuar disa foto ...
1 2 3 10 10 / 98 POSTS