Tag: Edi Rama

1 2 3 10 / 23 POSTS
Rama godet Kurtin: Vjen një që i ka fituar zgjedhjet dhe mendon se do ta shpëtojë botën

Rama godet Kurtin: Vjen një që i ka fituar zgjedhjet dhe mendon se do ta shpëtojë botën

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ashpër me kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurti lidhur me qëndrimin e tij për Shengenin Ballkanik. Ne një i ...
Në kohën kur Rama po e trashë miqësinë me Vuçiqin, Daçiqi bind Ganën ta çnjohë Kosovën

Në kohën kur Rama po e trashë miqësinë me Vuçiqin, Daçiqi bind Ganën ta çnjohë Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, vazhdon të trashë miqësinë me presidentin serb, Aleksander Vuçiq, edhe përkundër qasjes së vazhdueshme destruktiv ...
Pas protestës së opozitës, reagon Rama

Pas protestës së opozitës, reagon Rama

Pas mbylljes së protestës së opozitës, kryeministri Edi Rama ka reaguar me një shprehje të strategut më tëmadh të luftërave, kinezit Sun Tzu. Posti ...
Artikulli i plotë i Bild: Përgjimet e dëshmojnë, qeveria e Ramës manipuloi zgjedhjet

Artikulli i plotë i Bild: Përgjimet e dëshmojnë, qeveria e Ramës manipuloi zgjedhjet

“Shqipëria, një nga vendet më të bukura, por edhe një nga vendet më të prapambetura në Europë. Për turistët, një mister i egër dhe i lirë në brigjet e ...
Letra e pestë publike që Rama i dërgon Bashës: Koha e mbetur për dialog po tretet me shpejtësi

Letra e pestë publike që Rama i dërgon Bashës: Koha e mbetur për dialog po tretet me shpejtësi

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar sot kreu të Partisë Demokratike Lulzim Basha letrën e pestë publike, ku i bën thirrje për dialog. Letra nis me p ...
Takohen Limaj e Rama, mësohet se çka biseduan

Takohen Limaj e Rama, mësohet se çka biseduan

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh Koordinator Kombëtar i dy Qeverive Kosovë-Shqipëri, është pritur sot në takim nga kryeministri ...
Rama paralajmëron fundin e hidhur të opozitës

Rama paralajmëron fundin e hidhur të opozitës

Më pas Edi Rama foli edhe për djegien e mandateve të deputeteve, nga ana e opozitës, duke e cilësuar veprimin si tradhti ndaj atyre që i votuan. Gjit ...
I bllokuan rrugën kryeministrit, shoqërohen në polici 11 persona

I bllokuan rrugën kryeministrit, shoqërohen në polici 11 persona

Dhjetëra mbështetës të Partisë Demokratike e pritën me protesta kryeministrin Edi Rama. Ata bllokuan rrugën nacionale Lezhë-Shkodër ndërkohë që eskor ...
Edi Rama sulmohet me ngjyrë në Kuvendin e Shqipërisë

Edi Rama sulmohet me ngjyrë në Kuvendin e Shqipërisë

Edi Paloka qëlloi me ngjyrë në fytyrë kryeministrin Edi Rama. Deputeti Edi Paloka qëlloi me bojë në fytyrë kryeministrin Edi Rama gjatë seancës s ...
Hapja e Zyrës Doganore së Kosovës në Durrës, Rama: Një hap drejtë bashkimit…

Hapja e Zyrës Doganore së Kosovës në Durrës, Rama: Një hap drejtë bashkimit…

Sot është bërë hapja e Zyrës së Doganës së Kosovës në Portin e Durrësit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se” ndihet mirë që sot po mblidhen ...
1 2 3 10 / 23 POSTS