Tag: Donald Trump

1 2 3 4 10 / 34 POSTS
Trump heq sanksionet ndaj Turqisë, thotë se u vendos armëpushimi

Trump heq sanksionet ndaj Turqisë, thotë se u vendos armëpushimi

Presidenti i Amerikës, Donald Trump, ka thënë të mërkurën se është vendosur për armëpushim i përhershëm në Sirinë veriore, duke garantuar se SHBA-ja d ...
Erdogan dorëzohet përballë Trumpit, i ndal sulmet ndaj kurdëve

Erdogan dorëzohet përballë Trumpit, i ndal sulmet ndaj kurdëve

Turqia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë marrë vesh për një armëpushim të menjëhershëm në pjesën veriore të Sirisë. Ky armëpushim do të zgja ...
Donald Trump përgatit sanksione kundër Turqisë

Donald Trump përgatit sanksione kundër Turqisë

Turqia vazhdon operacionin ushtarak në Sirinë veriore. Ky vend bën të ditur të shtunën vënien nën kontroll të qytetit, Ras al-Ain. Por kurdët e mohojn ...
Presidenti Trump thotë se Kina duhet të fillojë hetimet ndaj Joe Bidenit

Presidenti Trump thotë se Kina duhet të fillojë hetimet ndaj Joe Bidenit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, bëri thirrje sërish për një ndërhyrje të huaj, për të hetuar rivalin e tij politik, Joe Biden. Nj ...
Trump ka propozuar që imigrantët të qëllohen në këmbë

Trump ka propozuar që imigrantët të qëllohen në këmbë

Sipas një libri të ri, presidenti amerikan, Donald Trump, ka propozuar që imigrantët të qëllohen me armë në këmbë në mënyrë që të mos mund të ikin. ...
Kosovarët pyesin Trumpin në Twitter: A e di që Whitaker ka bërë fushatë për PDK-në në emër të SHBA-së?

Kosovarët pyesin Trumpin në Twitter: A e di që Whitaker ka bërë fushatë për PDK-në në emër të SHBA-së?

Një ditë pasi që ish-prokurori amerikan, Matthew Whitaker, qëndroi në Kosovë si dhe mori pjesë në fushatën e PDK-së në Gjilan, ku tha se e mbështet kë ...
Procedura për shkarkimin e Presidentit Trump, demokratët ndërmarrin hapat e radhës

Procedura për shkarkimin e Presidentit Trump, demokratët ndërmarrin hapat e radhës

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve po vazhdojmë me hetimin për procedurën e shkarkimit të Presidentit Donald Trump, duke i dërguar kërkesa ligjore p ...
Trump: Nuk do t’i heqim sanksionet ndaj Iranit

Trump: Nuk do t’i heqim sanksionet ndaj Iranit

Presidenti amerikan Donald Trump tha se ai nuk ka pranuar kurrë të heqë sanksionet ndaj Iranit në këmbim të bisedimeve, duke kundërshtuar një pohim të ...
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë e një takimi mes Trump dhe Rohan

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë e një takimi mes Trump dhe Rohan

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe ...
Izraeli e ka përgjuar Donald Trumpin, e konfirmojnë tre ish-zyrtarë

Izraeli e ka përgjuar Donald Trumpin, e konfirmojnë tre ish-zyrtarë

Izraeli mund të ketë vendosur pajisje përgjimi të telefonave celularë pranë Shtëpisë së Bardhë dhe objekteve të tjerë të “ndjeshmërisë së lartë” në kr ...
1 2 3 4 10 / 34 POSTS