Tag: Champions League

1 2 3 4 10 / 35 POSTS
Shorti i Ligës së Kampionëve: Cilat janë çiftet që ka më së shumti gjasa t’i shohim

Shorti i Ligës së Kampionëve: Cilat janë çiftet që ka më së shumti gjasa t’i shohim

Pasi të martën dhe të mërkurën u zhvilluan ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, tashmë dihet të gjitha 16 skuadrat që do të g ...
Si mund të eliminohet Liverpooli sonte nga Liga e Kampionëve

Si mund të eliminohet Liverpooli sonte nga Liga e Kampionëve

Liverpooli ka qenë mbresëlënës në këtë sezon të Premierligës, mirëpo ecuria e tyre në Ligën e Kampionëve është në rrezik këtë javë, kur skuadra e Jurg ...
Barça kualifikohet, Interi mban shpresat gjallë, Liverpooli e Napoli i lënë gjërat hapur për xhiron e fundit

Barça kualifikohet, Interi mban shpresat gjallë, Liverpooli e Napoli i lënë gjërat hapur për xhiron e fundit

Barcelona është bërë klubi më i fundit që e siguron kalimin në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve, pas fitores 3:1 kundër Borussia Dortmund, derisa ...
Chelsea barazon me Valencian, rrezikon kualifikimin

Chelsea barazon me Valencian, rrezikon kualifikimin

Chelsea nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në ‘Mestalla’ kundër Valencias në udhëtim, duke barazuar 2:2. ‘Blutë’ e Londrës kanë rrezik ...
Liverpool dhe Napoli për një vend në 1/8 e finales, rikthehet Shaqiri

Liverpool dhe Napoli për një vend në 1/8 e finales, rikthehet Shaqiri

Liverpooli dhe Napoli do të bëjë betejë të drejtpërdrejt për të kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen e javës së parafundit në Gr ...
Barcelona dhe Dortmund luftojnë për kualifikim, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Dortmund luftojnë për kualifikim, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Dortmundi do të bëjë betejë të drejtpërdrejt për të kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, në ndeshjen e javës së parafundit në ...
Liga e Kampionëve: Kush mund të kualifikohet sonte

Liga e Kampionëve: Kush mund të kualifikohet sonte

Pas ndeshjeve të ekipeve kombëtare dhe ndeshjeve të ligave vendore në fundjavë, tani futbollit i është kthyer edhe Liga e Kampionëve. Bayerni, Juventu ...
Messi e thyen një rekord dhe e arrin një tjetër në Ligën e Kampionëve

Messi e thyen një rekord dhe e arrin një tjetër në Ligën e Kampionëve

Lionel Messi e theu një rekord të mërkurën me golin e tij kundër Slavia Prahas, ndërsa i barazoi dy legjenda të Real Madridit, Raulin dhe Cristiano Ro ...
Përfundojnë ndeshjet e Champions, Interi fiton kundër Dortmundit-fitojnë edhe favoritët e tjerë

Përfundojnë ndeshjet e Champions, Interi fiton kundër Dortmundit-fitojnë edhe favoritët e tjerë

Interi ka fituar derbin e Grupit F kundër Borussia Dortmund me rezultat 2-0. Lautaro dhe Candreva shënuan për ekipin italian. Fitore në udhëtim ka shë ...
Interi i Contes e pret Dortmundin në kërkim të fitores së parë në Champions, formacionet

Interi i Contes e pret Dortmundin në kërkim të fitores së parë në Champions, formacionet

Interi është nikoqir i Borussia Dortmund në San Siro, në kërkim të fitores së parë në Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe t’i mbajë gjallë shpresat për ...
1 2 3 4 10 / 35 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19