Tag: Bilall Sherifi

1 2 3 10 / 26 POSTS
Sherifi: Haradinaj e luti Limajn të bëhemi bashkë me PDK-në

Sherifi: Haradinaj e luti Limajn të bëhemi bashkë me PDK-në

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se nuk kanë pritur që lideri i tyre të goditej nga zyrtarë të AAK-së. ...
Sherifi: Kthimi i NISMA-s në PDK nuk është në rend dite

Sherifi: Kthimi i NISMA-s në PDK nuk është në rend dite

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se kthimi i Nismës në Partinë Demokratike të Kosovës nuk është në rend dit ...
Sherifi: PDK i’u bashkua koalicionit AAK-NISMA

Sherifi: PDK i’u bashkua koalicionit AAK-NISMA

Në emisionin Pressing të T7, sonte i ftuar ishte Bilall Sherifi ku zbuloi pse Nisma hyri në koalicion me PAN’in. Sipas Sherifit, PDK’ja erdhi tek proj ...
Sherifi kërkon nga Qeveria të shuaj tri ministri dhe të krijojë një për Luginën e Preshevës

Sherifi kërkon nga Qeveria të shuaj tri ministri dhe të krijojë një për Luginën e Preshevës

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se kërkesa e Nismës që çështja e komunave të luginës të ngritët në nive ...
Sherifi e quan Sali Zybën shpifës të çertifikuar dhe homologuar

Sherifi e quan Sali Zybën shpifës të çertifikuar dhe homologuar

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, e ka quajtur shpifës të certifikuar, deputetin e Vetëvendosjes, Sali Zyba. Ka th ...
Sherifi propozon: Pozitë e opozitë të hartojnë një strategji nacionale se si do të zhvillohet arsimi në 5- 10 vitet e ardhshme

Sherifi propozon: Pozitë e opozitë të hartojnë një strategji nacionale se si do të zhvillohet arsimi në 5- 10 vitet e ardhshme

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka ngritur dilema nëse seanca e sotme plenare është thirrur për të debatuar për ...
Bilall Sherifi: Kuvendi nuk ka qenë asnjëherë më produktiv

Bilall Sherifi: Kuvendi nuk ka qenë asnjëherë më produktiv

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, e ka pranuar se Kuvendi ka pasë vështirësi me mbajtjen e seancave. “Reali ...
Sherifi: Presidenti Thaçi është i fundit që duhet të flasë për takime të fshehta

Sherifi: Presidenti Thaçi është i fundit që duhet të flasë për takime të fshehta

Shefi i deputetëve të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka treguar se si ka ardhur deri te propozimi që dialogu të udhëhiqet nga Kuvendi. “Qe ...
Sherifi konfirmon: Deputetët e Nismës votuan Ligjin që do të mundësonte mbështetjen e sportistëve

Sherifi konfirmon: Deputetët e Nismës votuan Ligjin që do të mundësonte mbështetjen e sportistëve

Mosmiratimi i Ligjit për Sponsorizime dhe Ligjit për Tatimin në të Ardhurat e Korporatave në seancën e mbajtur më 19 të këtij muaji, e që do të mundës ...
Sherifi për sulmin ndaj gruas rome: Sa nuk është bërë vonë, të fillojë hartimi i ligjit për lajmet e rreme

Sherifi për sulmin ndaj gruas rome: Sa nuk është bërë vonë, të fillojë hartimi i ligjit për lajmet e rreme

"I rëndë, i tmerrshëm dhe i pa pranueshëm sulmi kriminal i sotëm mbi gruan rome, qoftë edhe i nxitur nga Eldoradoja e Klikimeve!” Kështu e ka fillu ...
1 2 3 10 / 26 POSTS