Tag: Behgjet Pacolli

1 2 10 / 12 POSTS
Pacolli: UNMIK’u po e shkel ligjin ndërkombëtar

Pacolli: UNMIK’u po e shkel ligjin ndërkombëtar

Ministri i Jashtëm kosovar, Behgjet Pacolli ka deklaruar se takimet e Këshillit të Sigurimit janë të vjetruara dhe krejtësisht të panevojshme. Paco ...
“Mos u zgërdhini me mu”, Pacolli përplaset me deputetët

“Mos u zgërdhini me mu”, Pacolli përplaset me deputetët

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka raportuar sot para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike. E në këtë rap ...
Pacolli: Ka vullnet për heqjen e vizave, sidomos nga gjermanët

Pacolli: Ka vullnet për heqjen e vizave, sidomos nga gjermanët

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është duke raportuar para Komisionit për Integrim Evropian. Ai tha se tani ës ...
Një vit pa asnjë njohje, Pacolli e arsyeton me procedura të gjata

Një vit pa asnjë njohje, Pacolli e arsyeton me procedura të gjata

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur edhe për procesin e njohjeve të reja. Duke qenë se për ...
Pacolli – Vuçiqit: Mos e luaj rolin e molerit, kthehu në tavolinën e dialogut

Pacolli – Vuçiqit: Mos e luaj rolin e molerit, kthehu në tavolinën e dialogut

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Përmes një postimi në Fac ...
Fakte për Librin e Ginisit, Behgjet Pacolli vetëm me Islam Pacollin i ka 4 ministri

Fakte për Librin e Ginisit, Behgjet Pacolli vetëm me Islam Pacollin i ka 4 ministri

Rasti i Behgjet Pacollit në Qeverinë e Kosovës mund të regjistrohet lirisht në Librin e Rekordeve Ginis. Biznesmenit të shndërruar në politikan sot i ...
Pacolli tregon kur do të hiqet taksa ndaj Serbisë

Pacolli tregon kur do të hiqet taksa ndaj Serbisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se është në mbështetje të vendimit të Qeverisë për taksën. Ai në një postim në Facebook ka ...
Pacolli për EU Observer: Anëtarët e NATO-s duhet ta ndjekin shembullin e SHBA-së për ushtrinë e Kosovës

Pacolli për EU Observer: Anëtarët e NATO-s duhet ta ndjekin shembullin e SHBA-së për ushtrinë e Kosovës

Behgjet Pacolli ka deklaruar se ambicia e Kosovës është të krijohet një ushtri me të gjithëpërfshirëse, e cila do të fuqizojë Kosovën dhe një hap përp ...
Pacolli: Taksa ndaj Serbisë s’do të hiqet, e kam kërkuar nga 2007-a

Pacolli: Taksa ndaj Serbisë s’do të hiqet, e kam kërkuar nga 2007-a

Ministri i Jashtëm i Kosovës, njëherësh edhe zëvendëskryeministër i Parë, Behgjet Pacolli, në një intervistë për Ora News u shpreh se Kosova nuk do të ...
Pacolli kërkon nga Veseli të shtyhet seanca e jashtëzakonshme për politikën e jashtme

Pacolli kërkon nga Veseli të shtyhet seanca e jashtëzakonshme për politikën e jashtme

Pacolli ka kërkuar që seanca të mbahet në një ditë që Veseli e konsideron të përshtatshme. Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të K ...
1 2 10 / 12 POSTS