Tag: Barcelona

1 10 11 12 13 14 120 / 132 POSTS
Suarez afër Arsenalit

Suarez afër Arsenalit

Arsenal duket se do të përfitojë nga konkurrenca e madhe tek skuadra e Barcelonës. Atyre iu është ofruar mesfushori katalunas, Denis Suarez, sipas “T ...
Dembele do të dënohet me 200 mijë euro, kjo është arsyeja

Dembele do të dënohet me 200 mijë euro, kjo është arsyeja

Anësori i Barcelonës, Ousmane Dembele është afër që të pranojë një “gjobë” prej 200mijë eurove. Këtë dënim lojtari do ta pranojë nga skuadra, si paso ...
Barcelona e barazon rekordin e Bayern Munichut

Barcelona e barazon rekordin e Bayern Munichut

Barcelona e ka barazuar rekordin e Bayern Munichut duke regjistruar 29 ndeshje pa humbje në shtëpi në Ligën e Kampionëve, pas barazimit 1-1 ndaj Totte ...
​“Me Messin në skuadër, çdo ekip është favorit”

​“Me Messin në skuadër, çdo ekip është favorit”

Ish-mesfushori i Tottenhamit, Nayim, e ka lavdëruar yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messin, duke thënë se cilido ekip që e ka Messin në skuadë ...
​Barça i përgjigjet kritikave të Peles ndaj Messit

​Barça i përgjigjet kritikave të Peles ndaj Messit

Barcelona i ka kthyer përgjigje në mënyrë indirekte legjendës braziliane të futbollit, Peles, i cili e kishte kritikuar Messin duke thënë se ai e ka v ...
Sfida e radhës e Leo Messit

Sfida e radhës e Leo Messit

Lionel Messi thyen rekorde çdo javë dhe tani ia ka vërë syrin edhe një tjetër rekordi me Barcelonën, për t’u bërë lojtari që ka më së shumti fitore me ...
Barcelona pas ylli të Evertonit

Barcelona pas ylli të Evertonit

Ylli brazilian i Evertonit mund ta zëvendësojë Luis Suarezin. Barcelona është e interesuar në sulmuesin Richarlison si zëvendësimin ideal të Luis Sua ...
Messi çmend “Bernabeu-n”, merr më shumë ovacione se Ronaldo në 9 vite

Messi çmend “Bernabeu-n”, merr më shumë ovacione se Ronaldo në 9 vite

Lionel Messi dhe shumë yje të tjerë të futbollit evropian ndodhen në Santiago Bernabeu për të parë ndeshjen e kthimit të finales së Copa Libertadores ...
​Barça e gatshme t’i paguajë mbi 220 milionë euro për Harry Kane

​Barça e gatshme t’i paguajë mbi 220 milionë euro për Harry Kane

Pasi që qendërsulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, është afër t’i mbushë plot 32-vjeç dhe ka pasur probleme afatgjate me gjurin e tij, gjiganti spanjol ...
“Messi më i miri në botë, mos i besoni Topit të Artë sepse gënjen”

“Messi më i miri në botë, mos i besoni Topit të Artë sepse gënjen”

Votimi për Topin e Artë e nxori Lionel Messin si lojtarin e pestë më të mirë në botë për vitin 2018, por bashkëlojtari i tij te Barcelona, Jordi Alba, ...
1 10 11 12 13 14 120 / 132 POSTS