Tag: Arsenal

1 2 3 4 10 / 31 POSTS
Zyrtare: Arsenali shkarkon Unai Emeryn

Zyrtare: Arsenali shkarkon Unai Emeryn

Pas 18 muajve në postin e trajnerit të Arsenalit, Unai Emery është shkarkua zyrtarisht nga posti i tij. Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e klubit ...
Mourinhos i intereson Arsenali

Mourinhos i intereson Arsenali

Trajneri portugez do ta udhëhiqte me kënaqësi klubin anglez, pas eksperiencave në Chelsea e Manchester United Jose Mourinho është në kërkim të klub ...
Drejtuesit e Arsenalit e thërrasin Xhakën në takim, pas incidentit me tifozët

Drejtuesit e Arsenalit e thërrasin Xhakën në takim, pas incidentit me tifozët

Drejtuesit e Arsenalit do të takohen me kapitenin e klubit, Granit Xhaka, në ditët në vijim, për të biseduar rreth reagimit të vrazhdë të mesfushorit ...
Pepe me dy supergola ia dhuron fitoren dramatike Arsenalit

Pepe me dy supergola ia dhuron fitoren dramatike Arsenalit

Arsenali ka rrëmbyer pikët e plota në “Emirates”, duke e mposhtur me shumë vështirësi Vitorian. Talenti i blerë për afër 100 milionë euro, Nicolas ...
Granit Xhaka thyen heshtjen për shiritin e kapitenit

Granit Xhaka thyen heshtjen për shiritin e kapitenit

Granit Xhaka ka folur për herë të parë pasi është zgjedhur kapiten i Arsenalit, diçka që e bën krenar 27-vjeçarin. Emery e konfirmoi javën e kaluar ...
Granit Xhaka emërohet kapiteni i ri i Arsenalit

Granit Xhaka emërohet kapiteni i ri i Arsenalit

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, e ka emëruar mesfushorin Granit Xhaka si kapiten të parë të klubit londinez, në vend të Laurent Koscielnyt, i cili u ...
Lojtarët e Arsenalit votojnë për kapitenin e ri, edhe pse Xhaka e ka bartur shiritin deri tani

Lojtarët e Arsenalit votojnë për kapitenin e ri, edhe pse Xhaka e ka bartur shiritin deri tani

Unai Emery iu ka kërkuar lojtarëve të Arsenalit të votojnë për ta zgjedhur kapitenin e parapëlqyer, shiritin e të cilit e ka mbajtur Granit Xhaka deri ...
Arsenali përmbys gjithçka në fund me golat e Chambers dhe Aubameyang

Arsenali përmbys gjithçka në fund me golat e Chambers dhe Aubameyang

Arsenali ka marrë pikët e plota në shtëpi kundër Aston Villas, ku triumfoi 3-2. “Topçinjtë” kanë marrë tri pikë me shumë vështirësi në Emirates, du ...
Mustafi i hapur për t’u larguar nga Arsenali

Mustafi i hapur për t’u larguar nga Arsenali

Mustafi do të mirëpriste oferta nga Gjermania. Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, e ka pranuar se situata nuk është aspak e mirë në ...
Ylli i Arsenalit iu kërkon falje tifozëve: Unë kam faj për lëshimin e pikëve ndaj Watford

Ylli i Arsenalit iu kërkon falje tifozëve: Unë kam faj për lëshimin e pikëve ndaj Watford

Mbrojtësi i Arsenalit, Sokratis Papastathopoulos, iu ka kërkuar falje tifozëve topçinj dhe ka thënë se e merr fajin mbi supe për dështimin e madh në p ...
1 2 3 4 10 / 31 POSTS