Tag: Albin Kurti

1 2 3 4 10 / 37 POSTS
Mustafa uron Kurtin, thotë se nuk do ta ketë lehtë

Mustafa uron Kurtin, thotë se nuk do ta ketë lehtë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kryeministër i Kosovës, raporton Express. Përm ...
Zgjedhja e Kurtit kryeministër, reagon Presidenti Thaçi

Zgjedhja e Kurtit kryeministër, reagon Presidenti Thaçi

Presidenti Thaçi nuk ka thënë asnjë fjalë për Albin Kurtit, ndërsa qeverisë së tij i ka kërkuar që të kompensojë ditët e humbura. Presidenti Hashim ...
Votohet Qeveria Kurti me 66 vota

Votohet Qeveria Kurti me 66 vota

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për qeverinë e re në krye me Kryeministër Albin Kurtin. 66 deputetë kanë votuar për dhe 10 abstenime. ...
Adelina Ismaili uron Vjosën e Albinin: Erdhi Dita të Besoj

Adelina Ismaili uron Vjosën e Albinin: Erdhi Dita të Besoj

Këngëtarja e njohur, Adelina Ismaili, i ka uruar kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin dhe nënkryetaren e LDK’së, Vjosa Osmanin, për arritjen e marrëves ...
Molliqaj: Kurti e bëri kurban Konjufcën që të arrijë te pushteti

Molliqaj: Kurti e bëri kurban Konjufcën që të arrijë te pushteti

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas raportimeve se është arritur marrëveshje mes dy partive, Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidh ...
Si do të reagonte Kurti nëse bashkësia ndërkombëtare do të kërkonte që Thaçi të udhëheq dialogun?

Si do të reagonte Kurti nëse bashkësia ndërkombëtare do të kërkonte që Thaçi të udhëheq dialogun?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i ftuar në një intervistë ne Syri Vizion që po transmetohet në T7. Kurti ndër të tjera ka folu ...
Albin Kurti takohet me ambasadorin e Turqisë në Kosovë

Albin Kurti takohet me ambasadorin e Turqisë në Kosovë

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti është takuar sot me ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar. Përmes një njoftimi drejtuar mediave, shkruhet ...
Nuk shfaqet në publik shpesh, por ky është babai i Albin Kurtit

Nuk shfaqet në publik shpesh, por ky është babai i Albin Kurtit

E kemi parë shpesh me gruan dhe të bijën e tij nëpër tubime e nëpër media, por a e dini kush është babai i Albin Kurtit? Albini është djali i Zaim ...
Osmani: Po i presim rezultatet, Kurti: Gjithçka është e qartë rreth fituesit

Osmani: Po i presim rezultatet, Kurti: Gjithçka është e qartë rreth fituesit

Pas takimit të përbashkët që kanë pasur e në të cilin është diskutuar për mundësinë e arritjes së një koalicioni të përbashkët në mes të LDK-së dhe Ve ...
Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

Albin Kurti: Me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin do të takohem të enjten

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, partia e të cilit, sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgj ...
1 2 3 4 10 / 37 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19