Tag: Albin Kurti

1 2 10 / 20 POSTS
Albin Kurti dhe Fatmir Limaj prin në sondazhet e fundit për Kryeministër të ardhshëm

Albin Kurti dhe Fatmir Limaj prin në sondazhet e fundit për Kryeministër të ardhshëm

Një sondazh i organizuar nga portali kallxo.com menjëher pas dorëheqjes së Kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj ka befasuar këtë të fundit i cili ...
Reagon Kurti: Moti është dashur të japë dorëheqje Haradinaj, ishte biçikletë e huazuar nga PDK

Reagon Kurti: Moti është dashur të japë dorëheqje Haradinaj, ishte biçikletë e huazuar nga PDK

Dorëheqjen e kryeministrit Haradinaj, kreu i Vetëvendosjes po e quan të vonuar me arsye të gabuar. Në statusin e tij në Facebook, Kurti tha se Haradin ...
Thaçi nuk e ftoi Isa Mustafën dhe Albin Kurtin në ceremoninë e Çlirimit

Thaçi nuk e ftoi Isa Mustafën dhe Albin Kurtin në ceremoninë e Çlirimit

Në LDK thonë se Presidenti Hashim Thaçi nuk e ka ftuar kryetarin e LDK’së, Isa Mustafën në ceremoninë e çlirimit, ku morën pjesë Bill Clinton, Madelei ...
Kurti kundër Tribunalit ndërkombëtar për gjenocidin serb – i shërben Serbisë

Kurti kundër Tribunalit ndërkombëtar për gjenocidin serb – i shërben Serbisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se Tribunali Ndërkombëtar për krimet e Serbisë në Kosovë, merr shumë kohë dhe kjo shkon në favo ...
Kurti thotë se Haradinaj e vendosi taksën për të qëndruar në pushtet

Kurti thotë se Haradinaj e vendosi taksën për të qëndruar në pushtet

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se kryeministri Haradinaj, taksën e ka vendosur vetëm sa për të qëndruar në pushtet. ...
Kurti: Nga intervenimi i NATO-s u godit dhe u dorëzua Serbia

Kurti: Nga intervenimi i NATO-s u godit dhe u dorëzua Serbia

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për bombardimet e NATO-s, ka thënë se janë tri arsye kryesore pse NATO hyri në luftë para dy dek ...
Albin Kurti shfaqet në publik pas një pauze për shkak të sëmundjes

Albin Kurti shfaqet në publik pas një pauze për shkak të sëmundjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është shfaqur sot për herë të parë në publik pas një pauze disa javëshe si pasojë e problemeve shëndetëso ...
Kurti flet për herë të parë pas daljes nga spitali, tregon për gjendjen e tij shëndetësore

Kurti flet për herë të parë pas daljes nga spitali, tregon për gjendjen e tij shëndetësore

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është liruar nga spitali. Pas dy ditë qëndrimi në Klinikën e Infektivës në QKUK, lideri i Lëvizjes V ...
Kurti: Urime Dita e Pavarësisë së Kosovës – nuk është bërë sa është dashur

Kurti: Urime Dita e Pavarësisë së Kosovës – nuk është bërë sa është dashur

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar qytetarët në 11 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Ai ka thënë se deri tani nuk është bërë a ...
Kurti: Ende nuk është dënuar asnjë polic apo ushtarak serb për masakrën e Reçakut

Kurti: Ende nuk është dënuar asnjë polic apo ushtarak serb për masakrën e Reçakut

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në 20-vjetorin e masakrës së Reçakut tha se kujtesa e shqiptarëve është ende e freskët. Kurti po ashtu ...
1 2 10 / 20 POSTS