Si të largoni stresin pa nevojën e medikamenteve

Si të largoni stresin pa nevojën e medikamenteve

Stresi është kthyer në një pjesë të jetës sonë të përditshme, dhe nëse nuk e keni kuptuar deri me tani, ekziston një mënyrë natyrale që mund ta lehtësoni atë gjatë ditës.

Beta-karotina mbron trupin dhe ndihmon në situata stresuese. Perimet si patatet e ëmbla, kungujt dhe frutat e tjerë portokalli, të tilla si kungull i njomë i verdhë, ndihmojnë shumë, transmeton portali arbresh.info

Hudhra dhe xhenxhefili kanë përbërës që natyrshëm parandalojnë mpiksjen e gjakut dhe hollojnë gjakun e trashë dhe janë aleatë të fuqishëm në luftën kundër stresit.

Nëse jeni tepër të stresuar vitamina B është ajo që duhet të konsumoni patjetër dhe ajo kryesisht merret nga brokoli dhe lakra jeshile.

Vitamina C është një tjetër viktimë e stresit, ju mund ta zëvendësoni atë me lëng speci të kuq, lakër.

Gjithmonë pini lëngje të freskëta ose hani perime të freskëta dhe kështu do të kompensoni mineralet dhe vitaminat e humbur që ndikojnë te rritja e stresit.

COMMENTS