SHQIPTARI 20-VJEÇAR NGA MAQEDONIA, NJË NGA VIKTIMAT NË SULMIN TERRORIST NË VJENË

SHQIPTARI 20-VJEÇAR NGA MAQEDONIA, NJË NGA VIKTIMAT NË SULMIN TERRORIST NË VJENË

Në mesin e të vdekurve në sulmin terrorist të ndodhur mbrëmë në Vjenë, ka vdekur edhe Nexhip Vrenezi, 20-vjeçar nga Veleshta e Strugës së Maqedonisë së Veriut, transmeton Insajderi.

Dyshohet se 20 vjeçari ka ndëruar jetë pasi është qëlluar nga ana e terroristëve në momentin kur ka dalë nga një lokal për të pirë një cigare.

Nga Maqedonia e Veriut i vdekur mbeti edhe një shqiptar, që dyshohet se ishte njëri nga terroristët.

Ai u identifikua si Kujtim Fejzulai dhe u vra nga policia austrike gjatë sulmit. /Insajderi.com

COMMENTS